Zdjęcie: Ministerstwo Sprawiedliwości

Osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata – taki wyrok usłyszał 30-letni Edward C. z podrzeszowskiego Tyczyna, który w ubiegłym roku współżył z psem.

Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Rzeszowie. 30-latek został uznany winnym znęcania się nad psem. Znęcanie polegało na współżyciu mężczyzny z labradorem. Edwardowi C. groziło do dwóch lat więzienia, ale sąd był dla niego łaskawszy. Mieszkaniec Tyczyna został skazany na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, ale karę zawieszono mu na trzy lata.

Jak nas poinformował Dominik Miś, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która była autorem aktu oskarżenia przeciwko 30-latkowi, sąd wymierzył mu również karę finansową (3,5 tys. zł), którą ma wpłacić na konto Rzeszowskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Pies, z którym współżył Edward C., przeszedł na własność Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.

Mieszkaniec Tyczyna ma także pokryć koszty postępowania sądowego i ma 10-letni zakaz zbliżania się do zwierząt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło 2 października br. w podrzeszowskim Tyczynie na terenie prywatnej posesji 30-latka. Przechodząca obok domu kobieta zobaczyła mężczyznę, który współżył z psem. Zrobiła zdjęcie, a potem przekazała je policji.

Policjanci ustalili, że z labradorem współżył Edward C. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Przyznał się do winy. Podczas przesłuchania nie był w stanie powiedzieć, dlaczego współżył z psem, który został mu potem odebrany i przewieziony do schroniska dla zwierząt.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama