Zdjęcie: KWP Rzeszów

Wypadek na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Doszło do zderzenia kilku pojazdów. Brał w nim udział m.in. autobus MPK.

O wypadku poinformowali nas internauci. „Ogromne korki na Powstańców Warszawy, wypadek autobusu MPK z osobówką” – napisała do Rzeszów News pani Klaudia.

Jak nas poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do wypadku, zaraz za zaporą w okolicach akademików Uniwersytetu Rzeszowskiego, doszło kilka minut po godz. 15:00.

– Wypadek miał miejsce przy zatoczce autobusowej w okolicach skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Armii Krajowej. Kierujący oplem corsa zwalniał, żeby ustąpić pierwszeństwo autobusowi MPK, który chciał włączyć się do ruchu. Za oplem jechał ford fusion. Kierowca forda widział, że opel zwalnia, więc chciał go ominąć i dlatego zmienił pas z prawego na lewy. Wtedy ford zderzył się z toyotą i wjechał w opla i autobus – mówi Tabasz-Rygiel.

W karambolu ucierpiał 29-letni kierowca forda. W wyniku wypadku na al. Powstańców Warszawy powstały ogromne korki, ruch odbywał się jednym pasem.

„Korki są już na Hetmańskiej na wysokości Lidla” – pisali jeszcze o godz. 16:30 nasi Czytelnicy. „Masakra, już pół godziny stoję a ujechałem niecały kilometr” – dodawali inni.

Marta Tabasz-Rygiel ok. godz. 17:00 poinformowała nas, że utrudnienia już się skończyły.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama