Karambol na alei Rejtana w Rzeszowie. Policja podała wstępne przyczyny

Problemy ze stanem zdrowia 40-letniej kobiety przyczyniły się do wtorkowego karambolu przy alei Rejtana w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie 

Jak informowaliśmy, do wypadku z udziałem sześciu samochodów doszło 13 lutego tuż przed godz. 18:00, na wysokości Centrum Medycznego „Medyk”. Dyżurny rzeszowskiej policji wysłał na miejsce zdarzenia dwie ekipy wypadkowe oraz inne patrole. 

Jak dotychczas ustalono, 40-letnia mieszkanka Rzeszowa, kierująca toyotą yaris, uderzyła w renault, którym również kierowała 40-letnia rzeszowianka. Na szczęście ani ona, ani dwoje dzieci w wieku 9 i 5 lat, które przewoziła, nie odniosło żadnych obrażeń.

Po zderzeniu, kierująca toyotą straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na chodnik, na którym potrąciła troje pieszych. Następnie, zjechała na jezdnię i uderzyła w nissana, którym kierowała 40-letnia mieszkanka Rzeszowa. Razem z nią jechało 2-letnie dziecko.

Toyota uderzyła jeszcze w audi, a nissan w kolejną toyotę, a ta w BMW.

Do szpitala trafiły cztery osoby: 40-latka kierująca toyotą yaris, 40-latka kierująca nissanem oraz 28-letni kierowca audi. Pomocy medycznej wymagała także 43-letnia piesza. Dzieci nie odniosły żadnych obrażeń. Policjanci ustalili, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Krew do badań 

W wypadku brało udział 6 pojazdów, łącznie 15 osób, w tym pięcioro dzieci i troje pieszych. Policjanci zatrzymali kierującej toyotą yaris prawo jazdy. Policja podała, że do zdarzenia mogło dojść w związku ze stanem zdrowia 40-latki, szczegółów jednak nie zdradza. 

– Z uwagi na tajemnicę lekarską. Od 40-latki została także pobrana krew do badań, by sprawdzić, czy kobieta była pod wpływem środków psychotropowych lub odurzających – tłumaczy asp. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Po wypadu, utrudnienia na al. Rejtana trwały do północy – od skrzyżowania przy hipermarkecie E.Leclerc do skrzyżowania z ulicą Paderewskiego, ruch był całkowicie zablokowany, policjanci kierowali na objazdy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama