Reprezentujący Rzeszów zawodnicy Akademii Sportu Chikara zdobyli aż 27 medali, w tym 7 złotych, podczas zawodów Pucharu Polski we Wrocławiu.

W sobotę zakończył się pierwszy Puchar Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych, który odbywał się we Wrocławiu. Karatecy z Akademii Sportu Chikara zdobyli podczas niego 27 medali, w tym 7 złotych, 13 srebrnych i 7 brązowych.

– Reprezentanci Rzeszowa pokazali wyniki ciężkiej pracy i regularnych treningów pod okiem najlepszych instruktorów. Zadanie to było wyjątkowo trudne, ponieważ pandemia zmusiła zawodników do treningów online, co jest znacznie trudniejsze niż spotkania na żywo – podkreśla Patrycja Bylak z akademii Chikara.

Jak dodaje, absolutnym fenomenem tych zawodów była wielokrotna mistrzyni świata, Polski i Europy Agnieszka Sajdutka, która zdobyła złote medale we wszystkich kategoriach, w jakich występowała, w tym 1. miejsce EnBu mężczyzna kobieta senior pierwszy raz w duecie z Sensei Piotrem  Ramotem.

Absolutną niespodzianką zawodów okazał się złoty medal w kategorii seniorzy zdobyty przez Grzegorz Wacek w konkurencji Kata indywidualne senior 35 plus.