Zdjęcie: Akademia Sportu Chikara
Reklama

Reprezentujący Rzeszów zawodnicy Akademii Sportu Chikara zdobyli aż 27 medali, w tym 7 złotych, podczas zawodów Pucharu Polski we Wrocławiu.

W sobotę zakończył się pierwszy Puchar Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych, który odbywał się we Wrocławiu. Karatecy z Akademii Sportu Chikara zdobyli podczas niego 27 medali, w tym 7 złotych, 13 srebrnych i 7 brązowych.

– Reprezentanci Rzeszowa pokazali wyniki ciężkiej pracy i regularnych treningów pod okiem najlepszych instruktorów. Zadanie to było wyjątkowo trudne, ponieważ pandemia zmusiła zawodników do treningów online, co jest znacznie trudniejsze niż spotkania na żywo – podkreśla Patrycja Bylak z akademii Chikara.

Jak dodaje, absolutnym fenomenem tych zawodów była wielokrotna mistrzyni świata, Polski i Europy Agnieszka Sajdutka, która zdobyła złote medale we wszystkich kategoriach, w jakich występowała, w tym 1. miejsce EnBu mężczyzna kobieta senior pierwszy raz w duecie z Sensei Piotrem  Ramotem.

Absolutną niespodzianką zawodów okazał się złoty medal w kategorii seniorzy zdobyty przez Grzegorz Wacek w konkurencji Kata indywidualne senior 35 plus. 

Wszyscy medaliści: 

– 1. miejsce EnBu mężczyzna kobieta senior – Agnieszka Sajdutka, Piotr Ramot;

– 1. miejsce w konkurencji kata indywidualne – Agnieszka Sajdutka;

– 1. miejsce w konkurencji kumite indywidualne – Agnieszka Sajdutka;

– 1. miejsce w konkurencji fukugo – Agnieszka Sajdutka;

– 2. miejsce w konkurencji kata indywidualne – Katarzyna Goch;

– 2. miejsce w konkurencji kumite indywidualne – Katarzyna Goch;

– 3. miejsce w konkurencji fukugo – Katarzyna Goch;

– 3. miejsce kumite drużynowe seniorki – Agnieszka Sajdutka, Daria Bąk, Katarzyna Goch oraz Katarzyna Szpyrka;

– 1. miejsce kogo kumite indywidualne juniorów młodszych – Oliwia Milanowska;

– 2. miejsce kumite indywidualne młodzieżowców – Daria Bąk;

– 2. miejsce fukugo młodzieżowców – Daria Bąk;

– 2. miejsce kumite indywidualne młodzieżowców – Filip Horski;

– 2. miejsce kata indywidualne juniorów młodszych – Oliwia Milanowska;

– 3. miejsce kumite indywidualne juniorów – Martyna Sitarz;

– 3. miejsce kumite indywidualne juniorów młodszych – Dawid Jędrzejczyk;

– 2. miejsce kata drużynowe junior+junior młodszy – Jakub Bąk, Sebastian Michno, Jakub Skoczylas; enbu M/M – Jakub Bąk, Jakub Skoczylas; enbu K/M – Oliwia Milanowska, Jakub Bąk.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: