Fot. Materiały prasowe

Kolejny sukces Karola Jędruszka, byłego prezesa prawicowego stowarzyszenia KoLiber w Rzeszowie. Wicepremier RP prof. Piotr Gliński powołał go do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. 

W grudniu 2020 roku ogłoszono nabór uzupełniający do pierwszej kadencji Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Nominację dostał rzeszowianin – Karol Jędruszek. Musiał przedstawić rekomendację co najmniej 8 podmiotów reprezentujących organizację pozarządowe.

Wniosek Karola Jędruszka oceniono na tyle wysoko, iż 19 stycznia został powołany przez przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Jędruszek wchodzi w skład w zespołów: aktywizacji młodzieży, rynku pracy i przedsiębiorczości oraz polityki komunikacyjnej i informacji.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem opiniuje m.in. projekty aktów prawnych oraz programy rządowe dotyczące młodego pokolenia.

Karol Jędruszek jest absolwentem I LO w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie studiuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W przeszłości Jędruszek był m.in. prezesem stowarzyszenia KoLiber w Rzeszowie, organizował akcje patriotyczne, debaty, wykłady, szkolenia.

Karol Jędruszek we wrześniu ub. został wyróżniony w konkursie na młodzieżowego delegata do ONZ i będzie członkiem polskiej delegacji na jednym z posiedzeń.

Jędruszek obecnie pracuje w Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, jest koordynatorem Klubu Lidera Rzeczypospolitej, zrzeszającego ponad 100 młodych liderów w 11 województwach. Jest również koordynatorem największej szkoły liderów skierowanej dla polskich studentów – Akademii Liderów Rzeczypospolitej.

– Liczę na to, że w Radzie Dialogu z Młodym Pokoleniem będę mógł wykorzystać dotychczasowe doświadczenia z działalności społecznej, wspierając rozwój społeczeństwa obywatelskiego wśród młodzieży – mówi Karol Jędruszek. 

– Karol od lat jest działaczem społecznym. Jego zaletą jest dalekowzroczność. Realizując projekty nie tylko odpowiada na potrzebę czasu, ale stara się, aby były przyszłościowe – twierdzi Michał Gratkowski, podkarpacki koordynator Klubu Lidera Rzeczypospolitej. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama