Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

– Skoro jednostki miejskie finansowane są z podatków mieszkańców, to wprowadzając program Rzeszowska Karta Rodzina 3+, zasadnym było zawężenie możliwości korzystania z ulg tylko i wyłącznie dla mieszkańców Rzeszowa – przekonuje ratusz.

We wtorek opisaliśmy problem dotyczący korzystania w Rzeszowie z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, która daje zniżki na wybrane towary i usługi. Okazuje się jednak, że Kartą nie można się posługiwać w większości miejskich instytucji i placówek, bo w Rzeszowie wydawana jest oddzielna Rzeszowska Karta Rodzina 3+, która jest wydawana tylko osobom zameldowanym w Rzeszowie. 

Nasza publikacja wywołała reakcję ratusza. Poniżej przedstawiamy stanowiska miasta Rzeszowa, które otrzymaliśmy od Macieja Chłodnickiego, rzecznik prasowego prezydenta.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – w regulaminie wydawania nie jest tożsama z regulaminem Karty Rodzina 3+, gdyż Karta Rodzina 3+ jako jedyna w Polsce umożliwia korzystanie z ulg i zniżek rodzinom z dzieckiem niepełnosprawnym i dzieckiem w rodzinie zastępczej.  Podobne karty dla rodzin wielodzietnych, o charakterze „ miejskim” funkcjonują m.in. w Krakowie czy Wrocławiu. Tamże, zasady uczestnictwa w programach są zbliżone i nie są połączone z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.

Nie zapominajmy, że partnerami programu Karta Rodzina 3+ są jednostki miejskie. Skoro te finansowane są z podatków mieszkańców, to wprowadzając program zasadnym było zawężenie możliwości korzystania z ulg tylko i wyłącznie dla mieszkańców Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszowski Program Karta Rodzina 3+ jest dodatkową formą zachęty by osoby i rodziny  decydowały się zamieszkać w Rzeszowie – podobnie jak Loteria Podatkowa dla osób płacących podatki w Rzeszowie i składających coroczne zeznanie podatkowe PIT.

Jak sprawdziliśmy na stronie Urzędu Miasta Krosno, baseny w Krośnie, także nie są partnerem Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny i wynika to jasno z zapisów ministerialnych.

Maciej Chłodnicki

Rzecznik Prasowy Prezydenta

Reklama