Reklama

Ponad 700 wykroczeń popełnili kierowcy samochodów, rowerzyści i piesi. Ujawnili je policjanci podczas sobotniej akcji “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na Podkarpaciu.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Ci ostatni byli również surowo karani za przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. Dla pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych, też nie było taryfy ulgowej.

Policjanci drogówki ujawnili 707 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. Najwięcej wykroczeń dopuścili się kierowcy aut – 500. Rowerzyści popełnili 51 wykroczeń, a piesi byli sprawcami 156.

– Rowerzyści zostali ukarani 24 mandatami karnymi, skierowano też przeciwko nim 9 wniosków o ukaranie do sądu. Ich najczęstsze przewinienie to przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci mówią, że sobotnia akcja potwierdziła po raz kolejny, że najczęstsze przewinienia pieszych to wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji.

109 pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Najpierw niech policjant pojedzie np do Londynu i zobaczy jak tam chodzą piesi w tym policjanci a potem niech karze za przejście na czerwonym jak nie jedzie samochód a światła są tak ustawione jakby samochody jechały ciurkiem .

Comments are closed.