Reklama

Kaskadowa fontanna na pl. Jana Pawła II na os. Baranówka IV w Rzeszowie wymaga remontu. Chociaż Rzeszów słynie z pięknych fontann, tą akurat nie może się pochwalić.

[Not a valid template]

 

Uwagę na jej obecny stan zwrócił nasz czytelnik. – Czy jest jeszcze jakaś fontanna w Rzeszowie, która 25 czerwca 2014 nie została jeszcze uruchomiona? – napisał do Rzeszów News pan Tomasz. I przesłał nam kilka zdjęć nieczynnej fontanny na pl. Jana Pawła II.

Kaskadowa fontanna kiedyś była jednym z ulubionych miejsc zabaw dzieci, które w gorące dni mogły się w niej pluskać. Obecnie obiekt nadaje się do generalnego remontu. Powyrywano kostkę brukową, którą była wyłożona, a woda, która pozostała po deszczu jest zielona i cuchnie. Mieszkańcy osiedla skarżą się również, że obecnie jest to ulubione miejsce spotkań lokalnych pijaczków.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że fontanna na pl. Jana Pawła II szybko generalnego remontu się nie doczeka. Zarząd Zieleni w Rzeszowie już kilka razy ogłaszał przetarg na remont fontanny. Niestety, wszystkie oferty przetargowe, które wpływały, znacznie przekraczały koszty, jakie na remont przeznaczyło miasto.

– Zazwyczaj kwotą, którą proponowali nam przedsiębiorcy było ok. 200 tys. zł, a to znacznie przekraczało środki, którymi dysponujemy. Na remont fontanny mamy zaledwie 50 tys. zł – mówią urzędnicy. – Bardzo chcielibyśmy, aby znów mogli z niej korzystać mieszkańcy, jednak oferty znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe.

Pracownicy Zarządu Zieleni mówią, że cały czas szukają pieniędzy na remont obiektu. I obiecują, że w tym roku postarają się zrobić chociaż ogólny, pobieżny remont. Oferty przetargowe będą tak skonstruowane, by wykonawcy mogli podać mniejsze sumy. – Na kapitalny remont fontanna będzie musiała jeszcze poczekać, ale postaramy się uruchomić ją jak najszybciej – zapewniają urzędnicy.

Kiedy? Nie wiadomo.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.