Zdjęcie: KSW nr 1 w Rzeszowie.

Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, kardiolog z KSW nr 1 w Rzeszowie, została honorowym członkiem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest jedyną Polką, która w tym roku została wyróżniona tym prestiżowym tytułem.

Katarzyna Styczkiewicz na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów onkologicznych z chorobami kardiologicznymi. Jej pacjentami są również osoby z nadciśnieniem tętniczym, w tym też pani doktor się specjalizuje. 

Tytuł honorowego członka Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego otrzymała za dotychczasową działalność naukową oraz badawczą. 

„Po wykazaniu najwyższych standardów zawodowych i zaangażowaniu w zmniejszanie obciążeń związanych z chorobami układu krążenia” – brzmi uzasadnienie do przyznanego wyróżnienia.

– W kontekście mojej działalności naukowej, to dla mnie bardzo ważna nagroda – mówi Katarzyna Styczkiewicz, która odebrała dyplom od prezydenta European Society of Cardiology (ESC) prof. Stephana Achenbacha, podczas kongresu w Barcelonie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jest jedyną Polką, która w tym roku została wyróżniona tym prestiżowym tytułem. „Fellow of the European Society of Cardiology (FESC) – Scientific Excellence”, przyznano około 200 kardiologom z całej Europy.

Dr Katarzyna Styczkiewicz pracuje w Podkarpackim Centrum Onkologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Prowadzi również działalność naukową w Katedrze Chorób Wewnętrznych w Instytucie Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama