Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zaliczyć katechezy przedmałżeńskie, musisz uzbroić się w cierpliwość. W dobie koronawirusa to niemożliwe. 

Jedne z najpopularniejszych katechez przedmałżeńskich i przedślubnych w Rzeszowie organizuje klasztor oo. Dominikanów. Z uwagi na epidemię koronawirusa zakonnicy zostali zmuszeni do odwołania spotkań z przyszłymi małżonkami. Katechezy mają zostać wznowione, jak tylko będzie to możliwe. 

Przy okazji Dominikanie przestrzegają, że jeśli w sieci pojawi się informacja o katechezach online, jest to próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. 

“Diecezja rzeszowska nie organizuje katechez przedmałżeńskich oraz przedślubnych w wersji online. Jeżeli ktokolwiek z państwa spotka się z sytuacją katechez prowadzonych internetowo a jednocześnie odpłatnie jest to próba wyłudzenia mienia. Zaświadczenie uzyskane w tym czasie nie jest respektowane!” – przestrzegają rzeszowscy Dominikanie. 

Zakonnicy przypominają, że w obecnej sytuacji obowiązek przygotowania pary do małżeństwa spoczywa na proboszczach parafii przyszłych małżonków. 

Dominikanie zdecydowali się także ułatwić życie tym parom, które ze względu na epidemię musiały przenieść swój ślub na inny termin. Zakonnicy, poza sobotą, uruchomili dodatkowe terminy, w których będzie można przyjąć sakrament małżeństwa w kościele.

Dodatkowe dni to piątki o godz. 14:00, 15:00, 16:00 oraz 19:00 oraz niedziele o 14:30. Dominikanie wciąż mają wolne terminy sobotnie w godz. 14:00, 15:00, 16:00 oraz 19:00. Szczegółowe informacje można zdobyć w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z przeorem klasztoru pod numerem: 694 480 668.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: