Senator Kazimierz Jaworski z pierwszego miejsca listy Polski Razem wystartuje na Podkarpaciu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

[Not a valid template]

 

Polska Razem Jarosław Gowina ogłosiła, że senator Kazimierz Jaworski będzie otwierał listę kandydatów do PE. – Głównie zależy nam na tym, aby wyeliminować biurokrację, która dręczy rzeczywistość unijną i polską. Nasze ugrupowanie ma na celu rozbicie tego zabetonowanego układu, tak by w przyszłości nie zdarzały się takie rzeczy jak np. wpadka z polską kiełbasą – mówił Jaworski.

Jaworski, który był przeciwko wstępowaniu Polski do Unii Europejskiej, po raz drugi będzie próbował swoich sił w walce o mandat europosła. Za pierwszym razem zamykał listę PiS. Wiele tygodni temu po krótkim epizodzie w Solidarnej Polski, Jaworski znów zmienił barwy polityczne, tym razem na Polskę Razem. – Chodzi o to, by reprezentanta frakcji konserwatywnej, za którego uchodzę, umieścić na czele listy – powiedział enator.

– Jestem w UE jak nasi rodacy i chciałbym, aby nasz kraj z tego korzystał. Zależy mi, by w Unii były szanowane takie wartości jak na Podkarpaciu, a zarazem była nowoczesność. Polak katolik to obywatel Europy – mówił Kazimierz Jaworski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lista kandydatów do PE Polski Razem obejmuje obecnie 20 osób. – Niebawem nastąpią decyzje w sprawie ogłoszenia kolejnych nazwisk. Na liście znajdują się zarówno osoby starsze jak i młodsze oraz kobiety – poinformował Stanisław Kruczek, pełnomocnik regionalny Polski Razem.

Partia Jarosława Gowina deklaruje, że w Parlamencie Europejskim będzie chciała przyłączyć się do frakcji Konserwatystów i Reformatorów lub Europejskiej Partii Ludowej. Ta pierwsza ma marginalne znaczenie, należą do niej europosłowie PiS. EPL jest największą siłą polityczną w Brukseli.

– Na razie staramy się zaistnieć. Ale chcemy, by Polacy połączyli wysiłki, a nie rozdrobnili się tak jak dotychczas w egzotycznych grupach, bo wtedy głos Polski nic nie znaczy – dodawał senator Jaworski. – Byłoby dobrze by wszystkie środowiska, które wejdą do parlamentu były w jednej frakcji, ale to temat otwarty. Chcemy działać wspólnie, a nie wykłócać się na forum europejskim, bo to przedstawia nas w złym świetle, a inne nacje na tym korzystają – stwierdził Jaworski.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama