Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Kazimierz Rochecki

Kolejna osoba zrezygnowała z kandydowania w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. To Kazimierz Rochecki, szef Rady Osiedla Śródmieście. 

Kazimierz Rochecki start w wyborach, które mają się odbyć 9 maja, ogłosił na początku marca. Miał reprezentować komitet stowarzyszenia “Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”, którego jest wiceprezesem. Stowarzyszenie od wielu lat walczy ze smrodem wydobywającym się z zakładów drobiarskich “Res-Drob” na osiedlu 1000-lecia. 

Komisarz wyborczy w Rzeszowie zarejestrował komitet Kazimierza Rocheckiego. Kolejnym etapem miała być rejestracja samego kandydata, który musiał zebrać 3000 podpisów poparcia. Termin rejestracji kandydatów mija w piątek 16 kwietnia o północy. Rochecki zdecydował, że w wyborach jednak nie wystartuje. 

Rochecki jest już kolejną osobą, która zrezygnowała ze startu w wyborach. Tak zrobili wcześniej Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina i Maciej Masłowski, były poseł Kukiz’15 oraz Agnieszka Itner z partii Razem. Kotula i Masłowski swoje poparcie przekazali wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi, a Itner – Konradowi Fijołkowi

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama