Agnieszka Itner wycofuje się z wyborów na prezydenta. Poparła Fijołka [FOTO]

Konrad Fijołek szuka kolejnego poparcia w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Przekonał właśnie Agnieszkę Itner z partii Razem, by nie walczyła o najważniejszy fotel w ratuszu.

 

Agnieszka Itner, współorganizatorka rzeszowskich strajków kobiet, marszów równości i Manify, start w wyborach na prezydenta Rzeszowa zapowiedziała niespełna dwa tygodnie po rezygnacji z tego stanowiska Tadeusza Ferenca (10 lutego)

„Godny następca Ferenca”

W piątek po godz. 14:00 przed ratuszem Itner z „wielką radością” ogłosiła, że w wyborach, które mają być 9 maja, jednak nie wystartuje i swoje poparcie przekazuje Konradowi Fijołkowi, liderowi Rozwoju Rzeszowa w Radzie Miasta Rzeszowa.

– Konrad pochodzi z Rzeszowa, tu się urodził, tu chodził do „Dary” na kebaba, jadł zapiekanki na dworcu, ale ma jedną zasadniczą przewagę nade mną – jest samorządowcem już od lat, uczył się przy Tadeuszu Ferencu, uczył się jak to robić dobrze i uczył się, jak tego nie robić – mówiła Agnieszka Itner. 

– Konrad Fijołek jest godnym następcą Tadeusza Ferenca, naprawdę dobrym kandydatem. Proszę, oddajcie głos na niego – zachęcała Itner, koordynatorka Razem na Podkarpaciu.

Wzmacniać skrzydło kobiece  

Konrad Fijołek podziękował Itner za przekazanie poparcia. – To wyraz odpowiedzialności – skomentował. – Agnieszka Itner będzie strażnikiem praw kobiet w naszym programie. Będzie wzmacniać skrzydło kobiece, aby nasz program był na miarę XXI wieku – dodał. 

Fijołek mówił, że Agnieszka Itner jest częścią jego polityki, która ma „łączyć rzeszowian” i „tworzyć wspaniałą rzeszowską drużynę”. – Porozumieliśmy się szybko, w zasadzie jednym uśmiechem, że o to miasto nadal chcemy walczyć – podkreślił Konrad Fijołek. 

Fijołek, w przypadku wygrania wyborów, rozważa powołanie przy prezydencie pełnomocnika ds. kobiet i to właśnie Agnieszka Itner miałaby pełnić tę funkcję. 

Trzecia kawa z Masłowskim?

W piątek Konrad Fijołek był też pytany, czy oprócz Agnieszki Itner do jego poparcia zachęca jeszcze innych polityków. W tym kontekście padło nazwisko Macieja Masłowskiego, byłego posła Kukiz’15, który też zapowiadał start w wyborach, ale jest gotowy z tego zrezygnować.  

– Maciej Masłowski to mój bardzo dobry kolega. Wysoko go sobie cenię, jego kompetencje, zwłaszcza w polityce cyfrowej. Z Maćkiem już wypiłem dwie dobre kawy, rozmawiamy, dyskutujemy. Po cichu liczę, że do „trzech razy sztuka” – odpowiedział Fijołek.  

I publicznie zaprosił Masłowskiego na trzecią kawę. 

Fijołek: pokażmy siłę 

Konrad Fijołek jest kandydatem opozycji w przyspieszonych wyborach na prezydenta Rzeszowa. Otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy i Ruchu 2050 Szymona Hołowni. W piątek do komisarza wyborczego złożono dokumenty o zarejestrowanie komitetu Fijołka „Rozwój Rzeszowa 2.0”.  

– W skład komitetu wchodzą społecznicy i samorządowcy. Jest nas spora gromada. Nasze biuro mieści się przy ulicy 3 Maja 13 na drugim piętrze. Zapraszamy do współpracy – mówi Krystyna Stachowska, pełnomocnik komitetu. 

Od poniedziałku ruszy zbiórka podpisów poparcia dla kandydatury Konrada Fijołka. On sam apeluje do mieszkańców, by składali podpisy. – Pokażmy siłę. Pokażmy, że rzeszowianie chcę rzeszowiaka na prezydenta. Nie potrzebujemy żadnego importu – mówił Fijołek. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama