Gratka dla rzeszowskich fanów siatkówki. W przyszłym miesiącu kibice będą mogli w Rzeszowie zobaczyć Puchar Świata, wywalczony przez polskich siatkarzy.

W niedzielę Polska została Mistrzem Świata, pokonując w finale Brazylię 3:1. Mariusz Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zapowiedział w Polsacie, że miasta, w których kluby w ostatnich latach zdobywały Mistrzostwo Polski, będą miały okazję zobaczyć Puchar Świata.

– Rzeszów i Bełchatów. Kibice na to zasługują – powiedział prezes PZPS.

Siatkarski Puchar Świata do Rzeszowa przyjedzie 10 października. Będzie go można zobaczyć w hali Podpromie podczas meczu Asseco Resovii z BBTS Bielsko-Biała.

W drużynie złotych medalistów wystąpiło aż pięciu zawodników rzeszowskiego klubu: Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Rafał Buszek i Krzysztof Ignaczak. Polska zdobyła Mistrzostwo Świata po 40 latach.

Podopieczni trenera Stephane’a Antigi na swojej drodze do triumfu pokonali najsilniejsze zespoły – Iran, Francję, Rosję, Niemcy i dwukrotnie Brazylię.