Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu
Reklama

Czynny udziału w zbiegowisku – taki zarzut usłyszało 12 chuliganów, którzy byli w kilkudziesięcioosobowej grupie, która w sobotę na autostradzie A4 na terenie powiatu jarosławskiego chciała zaatakować fanów Polonii Przemyśl. 

Jak poinformowała Marta Gałuszka, rzecznik policji w Jarosławiu, w sobotę, tuż przed godz. 15:00 w okolicach Zamiechowa, na terenie odcinka A4, doszło do zbiegowiska. W tym czasie policjanci eskortowali jadących na mecz do Krakowa kibiców Polonii Przemyśl. 

– Duża grupa mężczyzn, po wcześniejszym zniszczeniu ogrodzenia, wbiegła na jezdnię – twierdzi Marta Gałuszka. 

Policjanci nie dopuścili do bijatyki chuliganów, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Na miejsce wysłano kolejne policyjne patrole. W okolicach dróg technicznych w Dobkowicach, Ostrowie i Radymnie mundurowi zatrzymali do kontroli trzy samochody.

– W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych mężczyzn w wieku od 19 do 31 lat. To mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego – relacjonuje Marta Gałuszka. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci ustalili,że jeden z mężczyzn wsiadł za kierownicę hondy, pomimo cofniętych uprawnień, a samochód jest w złym stanie technicznym i nie ma aktualnych badań ani ubezpieczenia. Kontrola fiata stilo też wykazała zły stan techniczny pojazdu. Wcześniej kierowca nie zatrzymał się do kontroli, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszyscy kibole zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z kiboli odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

– Dzisiaj sprawcy staną przed sądem w trybie przyśpieszonym – zapowiada policja.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama