Zdjęcie: Internauta "Pisul Maximus" / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Miasto wciąż nie zamieniło się działkami z jednym z rzeszowskich deweloperów, mimo że uchwałę w tej sprawie Rada Miasta podjęła 27 sierpnia 2019 roku. Ratusz chce przygotować nową wycenę działek. 

Chodzi o tereny tuż przy zaporze od strony ul. Podwisłowcze. Rok temu powstała w tym rejonie Przestrzeń Kwadratowa, czyli instalacja, którą dla Rzeszowa wygrała Fundacja Rzeszowska w programie Lechstarter. Szybko się okazało, że tereny wokół Przestrzeni należą do Hartbexu, który postanowił swoją działkę zagrodzić.

Aby rozwiązać problem, miasto postanowiło zamienić się działkami z deweloperem. Miało przejąć 1,3-hektarową działkę nad Wisłokiem i działkę w rejonie ulic Daliowej i Lawendowej na Zalesiu (0,4 ha). W zamian miasto miało oddać deweloperowi 2,2-hektarową działkę przy ulicy Krogulskiego na Staromieściu i 0,1-hektarową działkę na Staroniwie.

Zamiana działek odbyła się tylko częściowo. Miasto przejęło jedynie te na Zalesiu, bo okazało się, że zrealizowanie pozostałej części uchwały nie jest takie proste. Dlaczego? Bo zarówno miastu, jak i deweloperowi nie podobają się dotychczasowe wyceny działki. Dla miasta pierwsza była za wysoka, a dla Hartbexu z kolei druga za niska.

A co z resztą? Okazuje się, że miasto musi przygotować nową wycenę działek, ponieważ ta, która jest, za kilka tygodni traci ważność. Ponadto, miasto uznało, że rzeczywiście, wartość swojej działki przy ul. Krogulskiego przeszacowało. Do tej pory wyceniano ar na 50 tys. zł.

– 7 października po raz kolejny przystępujemy do sprzedaży sąsiednich działek. Dotychczasowa wycena powodowała, że żadni kontrahenci nie byli nimi zainteresowani. W najnowszym postępowaniu zaproponujemy niższą cenę za ar – 30 tys. zł – mówił podczas wtorkowej sesji Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem w Rzeszowie.

– Jeśli uda nam się zakończyć to postępowanie sukcesem, wówczas będziemy mogli przygotować nową wycenę dla naszych działek przy ul. Krogulskiego (chodzi o te tereny przeznaczone do zamiany z Hartbexem) na podstawie świeżej transakcji – dodaje.

Jeśli chodzi o wartość działek przy Wisłoku, te oszacowano na 12,5 tys. zł za ar, zaś przy ul. Lawendowej – 14,2 tys. zł. Czy nowa wycena pozwoli w końcu na całkowitą zamianę działek i zdjęcie paskudnego, blaszanego ogrodzenia na terenach zielonych tuż przy zaporze? Czas pokaże.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: