Zdjęcie: Pixabay

O sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji. O tym jest najnowszy spektakl „Kiedyś Ci opowiem…” w rzeszowskim Teatrze Przedmieście. Premiera w sobotę (20 marca). 

Autorem tekstu „Kiedyś Ci opowiem…” i reżyserem jest Aneta Adamska-Szukała. Spektakl skupia wszystkie najważniejsze wątki, które można dostrzec w dotychczasowej twórczości teatralnej Adamskiej-Szukały. To przede wszystkim spektakl o sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji.

– O mocy opowieści, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nadaje sens istnienia. To także sztuka o radości i afirmacji życia, które każdego dnia potrafi nas zaskoczyć, ale też zachwycić – tłumaczy Maciej Szukała z Teatru Przedmieście. 

Nadając teatralną formę historiom rodzinnym reżyserka powołuje do życia wyimaginowany świat dzieciństwa, młodości swojego ojca i próbuje go ocalić przekazując tę opowieść dalej… Na scenie występują: Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała. Za scenografię odpowiada Paweł Sroka. 

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę (21 marca) o godz. 19:00. Kolejne prezentacje zaplanowano 21 i 27 marca o 19:00. Bilety w cenie 40 i 50 zł, rezerwacja obowiązkowa pod numerem telefonu: 667 714 730. Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawianie Polskiej Sztuki Współczesnej.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama