Zdjęcie: Tadeusz Poźniak / materiały prasowe

W najbliższą sobotę i w niedzielę (11-12 września) na deskach rzeszowskiego Teatru Przedmieście spektakl „Kiedyś Ci opowiem…”. 

„Kiedyś Ci opowiem…” skupia wszystkie najważniejsze wątki, które można dostrzec w dotychczasowej twórczości teatralnej Anety Adamskiej-Szukały.

– To przede wszystkim spektakl o sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji. O mocy opowieści, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nadaje sens istnienia – wyjaśnia Maciej Szukała, odpowiedzialny w spektaklu za muzykę wspólnie z Jakubem Adamskim i Mirosławem Kiełbasą. 

To także sztuka o radości i afirmacji życia, które każdego dnia potrafi nas zaskoczyć i zachwycić. Nadając teatralną formę historiom rodzinnym reżyserka powołuje do życia wyimaginowany świat dzieciństwa, młodości swojego ojca i próbuje go ocalić przekazując tę opowieść dalej…

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Scenografia jest dziełem wspomnianej Anety Adamskiej-Szukały oraz Pawła Sroki. Oboje też występują w spektaklu. Oprócz nich zobaczycie Iwonę Błądzińską, Jakuba Adamskiego, Krzysztofa Adamskiego i Maciej Szukałę. Spektakl miał swoją premierę 19 marca br.

W najbliższą sobotę i niedzielę (11-12 września) sztuka o godz. 19:00 w Teatrze Przedmieście. Bilety w cenie 30 i 40 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu: 667 714 730. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama