Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Od 8 lutego do 28 lutego w Rzeszowie będą trwały konsultacje z mieszkańcami w sprawie przyłączenia do miasta Kielanówki i Racławówki Doły z gminy Boguchwała oraz Malawy z gminy Krasne. 

O terminie konsultacji społecznych w poniedziałek poinformował Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. Ogłoszenie konsultacji jest efektem grudniowych uchwał Rady Miasta Rzeszowa o przyłączeniu od 1 stycznia 2022 roku Malawy, Kielanówki i tzw. Racławówki Doły do granic administracyjnych stolicy województwa. 

Kolejnym krokiem w procedurze administracyjnej są właśnie konsultacje społeczne. Zostaną one przeprowadzone zarówno w Rzeszowie, jak i w tych gminach, z których miasto chce pozyskać sołectwa. W Rzeszowie konsultacje rozpoczną się 8 lutego i potrwają do 28 lutego. Mieszkańcy swoje opinie będą wyrażać na dwóch różnych ankietach. 

Pierwsza ankieta będzie dotyczyła przyłączenia do Rzeszowa Racławówki Doły i Malawy, druga – Kielanówki. W odpowiednich rubrykach “Jestem za”, ” Jestem przeciw”, “Wstrzymuję się” trzeba będzie postawić znak X i na końcu ankietę podpisać. Ratusz w poniedziałek podał, gdzie ankiety będą dostępne: 

– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, Rynek 1;

– Punktach Informacyjnych i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall), ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), al. Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza) i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów);

– siedzibach Rad Osiedlowych Miasta Rzeszowa;

– siedzibach jednostek organizacyjnych Miasta Rzeszowa;

– Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa (www.bip.erzeszow.pl).

Wypełnione ankiety mieszkańcy Rzeszowa będą mogli składać bezpośrednio osobom udostępniającym ankiety oraz w miejscach ich udostępniania. Wyniki konsultacji miasto dołączy do wniosku do wojewody podkarpackiego o poszerzenie granic – do końca marca. Po opinii wojewody, swoją wyda także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Ostateczną decyzję w sprawie poszerzenia Rzeszowa podejmie Rada Ministrów – do końca lipca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: