Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jednym z wydarzeń towarzyszących Nocy Muzeów w Rzeszowie, będzie kiermasz książek. Atrakcji będzie jeszcze więcej. 

Noc Muzeów odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja. W Rzeszowie dołącza do niej 14 placówek. Wśród nich jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Sokoła 13, która swoją ofertę będzie prezentowała od godz. 19:00 do północy. 

WiMBP zachęca do udziału w kiermaszu książek, na odwiedzających będzie czekać blisko 4 tysiące tytułów. Już za symboliczną złotówkę będzie można kupić interesujące książki, wycofane z rzeszowskich bibliotek.

– W ofercie znajdą się książki z literatury pięknej – polskiej i obcej dla dorosłych, książki dla dzieci i młodzieży, pozycje z zakresu literatury popularnonaukowej z różnych dziedzin wiedzy oraz słowniki i podręczniki – zapowiada Natalia Szwedo z WiMBP w Rzeszowie. 

A ponadto w programie „Noc z podróżami”. Od 19:00 warsztaty rękodzielnicze pod kierunkiem Małgorzaty Lasek. O 20:30 spotkanie z podróżnikami Karoliną i Adrianem Wrześniami –  autorami bloga TOPKARPACIE – pokaz slajdów z podróży po Podkarpaciu oraz wystawa zdjęć z regionu.

Od 19:00 do 22:00 w fotobudce będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie z motywem podróży w tle. Od 22:00 do 23:00 zaplanowano pokaz filmu „Płaje” (2019). To muzyczna i plastyczna podróż przez wschodnie Karpaty. Pokaz organizowany jest we współpracy z Podkarpacką Komisją Filmową

Od 19:00 do północy trwać będzie wystawa najcenniejszych starodruków i cymeliów ze zbiorów WiMBP, zwiedzanie magazynu zbiorów bibliotecznych i wspomniany kiermasz wyczytanych książek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama