Zdjęcie: KWP Rzeszów

4 promile w organizmie miał 38-letni mężczyzna, który kierował volkswagenem. Kompletnie pijana była też pasażerka. Ona również miała 4 prom. alkoholu w organizmie. Pijanego kierowcę zatrzymał inny kierowca.

Wczoraj (10 marca) ok. godz. 19:00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie zostali powiadomieni o zatrzymaniu w Konieczkowej nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Inny kierowca zauważył, że jadący przed nim VW jedzie całą szerokością jezdni lub zjeżdża na lewy pas.

Świadek postanowił zatrzymać kierującego VW. Podszedł do samochodu. Zauważył, że kierowca może być pijany, natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Kierowca VW wyrwał się i wbiegł pomiędzy pobliskie zabudowania.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, po krótkim czasie znaleźli kierowcę w zaroślach. 38-letni mężczyzna był kompletnie pijany. Miał 4 prom. alkoholu w organizmie. W volkswagenie była także pasażerka. Ona również była tak samo pijana, miała ponad 4 prom. alkoholu.

Okazało się też, że 38-latek nie ma prawa jazdy. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Teraz za jazdę po pijanemu i bez uprawnień odpowie przed sądem.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama