Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, mandat i 10 punktów karnych – to konsekwencje jazdy 40-letniego kierowcy audi, który w Rzeszowie pędził ponad 140 km/h. 

– Kierowcy bardzo często zapominają o bezpieczeństwie i o tym, że jazda z dużą prędkością może mieć naprawdę tragiczne skutki – przypominają podkarpaccy policjanci. 

Piratów drogowych tropi policyjna grupa Speed. W miniony weekend na ul. Krakowskiej w Rzeszowie funkcjonariusze sprawdzili prędkość, z jaką poruszało się audi. Jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 92 km/h.

– W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, audi pędziło 142 km/h – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

40-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

Także w weekend policjanci z grupy Speed zatrzymali 23-letniego kierowcę BMW, który na łańcuckim odcinku autostrady A4 jechał 248/h. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą.

– Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych – mówią funkcjonariusze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama