Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Mandatem został ukarany 24-letni kierowca mitsubishi za spowodowanie kolizji przy ulicy księdza Jałowego w Rzeszowie. 

Do zdarzenia doszło w środę, 10 maja, ok. godz. 12:00. Jak ustalili policjanci rzeszowskiej drogówki, 24-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował mitsubishi, wjechał na skrzyżowanie, na którym pierwszeństwo przejazdu miał kierujący motocyklem suzuki.

– 58-latek, by uniknąć zderzenia z samochodem, sam wywrócił się, nie odnosząc przy tym żadnych obrażeń. 24-latek za spowodowaną kolizję został ukarany mandatem – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.

To drugie zdarzenie z udziałem kierowcy jednośladu w środę na rzeszowskich drogach. Przed godz. 11:00 na ulicy Lubelskiej 80-letni kierowca volkswagena polo potrącił 37-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejazd rowerowy. Kobieta trafiła do szpitala. 

Zachowaj ostrożność!

Policjanci przypominają, że zbliżając się do skrzyżowania kierowca jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

Tego przypisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, bez względu na to, z której strony on nadjeżdża. Mundurowi przypominają także kierowcom, że zabronione jest wjeżdżanie na skrzyżowanie, jeżeli nie można go swobodnie opuścić. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama