Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Matka 12-letniego chłopca, który w miniony poniedziałek (21 maja) został potrącony na ulicy Przemysłowej w Rzeszowie, prosi o pomoc świadków zdarzenia. Podobny apel wystosowała rzeszowska policja. 

Do zdarzenia doszło przed godz. 9:00 na wysokości wyjazdu z ul. Energetycznej. 12-letni chłopiec jechał rowerem po chodniku po stronie zakładów Elektromontaż. Po lewej stronie miał ulicę podporządkowaną, która prowadzi do magazynów BOZ i kilku firm.

– Syn widział, że z góry jedzie auto, ale zwolniło. Syn pomyślał, że kierowca go przepuszcza więc wjechał na uliczkę. Gdy był w jej połowie, auto w niego wjechało. Kierowca nie zatrzymał się, tylko skręcił w prawo i odjechał – opisuje pani Anna, matka 12-letniego Maćka. 

Chłopiec upadł na jezdnię i się poturbował. – O zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni, gdy chłopiec wrócił już do domu – mówi Tomasz Drzał z rzeszowskiej policji. 12-latkowi pomógł się pozbierać mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia.

– Niestety, nie zostawił namiarów, a chciałam mu też podziękować, że pomógł Maćkowi – dodaje pani Anna. 12-latkowi na szczęście nic poważnego się nie stało. Postępowanie w tej sprawie wszczęła Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Jej funkcjonariusze próbują namierzyć kierowcę, który potrącił chłopca i odjechał z miejsca zdarzenia. 

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że chłopca potrącił kierowca samochodu osobowego koloru zielonego. Marka nie jest jednak znana. – Policjanci zabezpieczyli okoliczny monitoring. Analizujemy jego zapisy – twierdzi Tomasz Drzał. 

Zarówno matka 12-latka, jak i policja proszą o pomoc osoby, które były świadkami wypadku. Funkcjonariusze szczególnie apelują, by skontaktował się z nimi mężczyzna, który pomógł Maćkowi.

Wszystkie osoby, które są w stanie pomóc, mogą się zgłaszać do Referatu ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Rzeszowie, pok. nr 7, tel. 17 858 34 57, lub kontaktować się z dyżurnym KMP w Rzeszowie, tel. 17 858 33 10 lub 997. 

Na informacje czeka także pani Anna. Jej numer to: 668 195 455. Można też pisać na adres e-mail: layo@op.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.