Zdjęcie: Komenda Główna Policji

100 zł łapówki „zaoferował” policjantom 44-letni kierowca opla vectra, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Paweł K. został zatrzymany do kontroli w Głuchowie w powiecie łańcuckim przez funkcjonariuszy drogówki Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 25 km/h.

Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu wykroczenia drogowego, wysokości mandatu (widełki od 100 do 200 zł) i czterech punktach karnych. Ale mieszkaniec powiatu łańcuckiego uznał, że sprawę załatwi inaczej. Stwierdził, że nie chce mandatu i „tych śmiesznych punktów karnych”.

Na Pawle K. nie zrobiło wrażenia to, gdy od policjantów usłyszał, że jego korupcyjna propozycja jest przestępstwem. Mężczyzna sięgnął do portfela, z którego wyciągnął 100 zł i dał je policjantowi.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Łańcucie. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. – Za próbę przekupienia policjantów grozi mu nawet do 8 lat więzienia – poinformowała podkarpacka policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama