Reklama

Policjanci poszukują 28-letniego mieszkańca Rzeszowa, który doprowadził do wypadku quada. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i zostawił ranną 18-letnią koleżankę.

28-latka poszukują policjanci z Brzozowa, gdzie w niedzielę doszło do wypadku. Około godz. 17:30 przypadkowi przechodnie zauważyli leżącą na poboczu młodą kobietę. 18-latka skarżyła się na silny ból głowy oraz szyi. Policjanci udzielili jej pomocy medycznej, założyli kołnierz ortopedyczny i okryli kocem termicznym.

Młoda kobieta została przewieziona karetką do szpitala. Tam policjanci sprawdzili jej trzeźwość. Okazało się, że mieszkanka gminy Domaradz ma ponad promil alkoholu w organizmie. Początkowo 18-latka nie pamiętała dokładnie, co się stało i w jakich okolicznościach została ranna.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że młoda kobieta była pasażerką quada, którym kierował jej kolega, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Zostawił ranną koleżankę i uciekł miejsca zdarzenia przed przyjazdem policjantów.

Funkcjonariusze poszukują 28-latka. Przypominają, że za spowodowanie wypadku drogowego z obrażeniami ciała innych uczestników grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za ucieczkę z miejsca zdarzenia kara wzrasta o połowę do górnej granicy, czyli w tym przypadku do 12 lat więzienia.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama