Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę volkswagena, który we wtorek w południe w Rzeszowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Do zdarzenia doszło przed godz. 12:00 przy ul. Myśliwskiej. Patrol drogówki w tym rejonie zwrócił uwagę na jadącego z dużą prędkością volkswagena.

– Wideorejestrator nieoznakowanego radiowozu zarejestrował, że kierujący VW jechał 107 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Kierujący VW nie reagował na sygnały policjantów, by się zatrzymał, przyspieszył i kontynuował ucieczkę. – Po chwili skręcił na teren jednej z przypadkowych posesji, gdzie porzucił samochód i razem z pasażerem zaczął uciekać pieszo – dodaje Szeląg. 

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Okazało się, że volkswagenem kierował 24-latek, który ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Poniesie on także odpowiedzialność za złamanie sądowego zakazu – zapowiada policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama