Nie miał uprawnień do kierowania pojazdów i prawdopodobnie był pijany. Brzozowscy policjanci zatrzymali w wyniku pościgu 51-letniego kierowcą volkswagena.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 20:00 w Jabłonicy Polskiej w powiecie brzozowskim. Policjanci, którzy patrolowali tamtejsze drogi, zauważyli nadjeżdżający z nadmierną prędkością samochód. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Radar wskazał 127 km/h.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierowcę i nakazali mu się zatrzymać. Kierowca zbliżając się do skrzyżowania zwolnił, po czym skręcił w boczną drogę i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania.

– Kierowca volkswagena nie reagował jednak na ich polecenia. Swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na teren jednej z posesji w miejscowości Wola Jasienicka. Tam policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę – informuje Komenda Miejska Policji w Brzozowie.

Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedzi 51-letni mieszkaniec Woli Jasienickiej. Jego wygląd i zachowanie wskazywały na to, że może być pijany. Ponadto z jego ust wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość, dlatego została mu pobrana krew do badań. Prawdopodobnie mężczyzna był pijany, dlatego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiada również prawa jazdy.

Jak ustalili policjanci, kilka lat wcześniej 51-latkowi zostało zatrzymane za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Policyjne postępowanie pozwoli na ustalenie, jakie stężenie alkoholu miał w organizmie mężczyzna, gdy kierował samochodem. Nie ominie go również kara za popełnione wykroczenia drogowe.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama