Reklama

– Najwyższy czas coś z tym zrobić! – napisał w liście do Rzeszów News pan Tomasz, który był świadkiem, jak w środę w Rzeszowie kierowca zajął miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

W środę po raz kolejny byłem świadkiem niewiarygodnego i niewysłowionego braku empatii wobec osób niepełnosprawnych. Otóż ok. godz. 9:45, próbując zaparkować pod przychodnią medyczną Promedica na placu Wolności w Rzeszowie, by odebrać stamtąd osobę niepełnosprawną, zauważyłem, że na specjalnie wyznaczonym miejscu do parkowania dla osób niepełnosprawnych stoi samochód dostawczy marki Fiat Cargo.

Po zaparkowaniu w miejscu odległym, podszedłem sprawdzić, czy rzeczywiście kierowca ma pozwolenie do parkowania w takowych miejscach. Okazało się, że za przednią szybą nie ujrzałem stosownego dokumentu. Bynajmniej nie ujrzałem nawet blankietu z parkometru. Postanowiłem więc sam „pouczyć” niefrasobliwego kierowcę wkładając za wycieraczkę krótki list.

Za pośrednictwem Waszego serwisuj apeluję na temat korzystania z miejsc dla niepełnosprawnych przez osoby/samochody do tego nieuprawnione. Jesteśmy „Stolicą Innowacji”, a niepełnosprawni udający się do lekarza nie mają możliwości zaparkowania, gdyż inny kierowca kompletnie pozbawiony i nieznający definicji słowa „empatia” zajął im miejsce. Najwyższy czas coś z tym zrobić!

Z poważaniem

Tomasz

Jeżeli coś Was wkurza, coś Was irytuje, napiszcie do nas. Czekamy na Wasze listy pod adresem: redakcja@rzeszow-news.pl lub kontakt@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Ja jestem młodą osobą z orzeczeniem niepełnosprawności i na orzeczeniu mam również ujęte go kierowcę który może mnie wozić moim autem.często spotykam się z wytykaniem palcami i obelgami ze młoda i jeździ na cudzych uprawnieniach.u nas w kr

  Malgirzata

 2. Jak ktoś jest niepełnosprawny to niech nie wsiada za kierownice (sama nazwa mówi NIEPEŁNOSPRAWNY ) , bo tylko stwarza zagrożenie dla siebie i innych kierujących …

 3. To niech miasto i osiedla zrobią więcej miejsc parkingowych a nie budują ciągle nowe sklepy, bloki a miejsc parkingowych już nie.

 4. Po 1000 PLN mandatu dla takich debili. Nie ważne gdzie, pod tesco, pod szkołą czy w centrum miasta.
  Tak samo za gadanie przez telefon. Dla matołków, którzy mają zestaw głośno mówiący a rozmawiają przez telefon – dwa razy tyle (za totalną głupotę).
  A za wyrzucanie petów i śmieci przez okno samochodu (niestety w większości dla przyjezdnych buraków) po 2000 PLN mandatu. Niech się chamstwo w końcu nauczy. To nie boli.

 5. Rozżaleni emeryci piszą do rzeszów news i to jeszcze pewnie listownie. No litości nie ośmieszajcie się. Zamiast wymyslać te komiczne historyjki zróbcie to co należy zrobić czyli nagońcie policję do roboty.

Comments are closed.