Reklama

– Najwyższy czas coś z tym zrobić! – napisał w liście do Rzeszów News pan Tomasz, który był świadkiem, jak w środę w Rzeszowie kierowca zajął miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

W środę po raz kolejny byłem świadkiem niewiarygodnego i niewysłowionego braku empatii wobec osób niepełnosprawnych. Otóż ok. godz. 9:45, próbując zaparkować pod przychodnią medyczną Promedica na placu Wolności w Rzeszowie, by odebrać stamtąd osobę niepełnosprawną, zauważyłem, że na specjalnie wyznaczonym miejscu do parkowania dla osób niepełnosprawnych stoi samochód dostawczy marki Fiat Cargo.

Po zaparkowaniu w miejscu odległym, podszedłem sprawdzić, czy rzeczywiście kierowca ma pozwolenie do parkowania w takowych miejscach. Okazało się, że za przednią szybą nie ujrzałem stosownego dokumentu. Bynajmniej nie ujrzałem nawet blankietu z parkometru. Postanowiłem więc sam „pouczyć” niefrasobliwego kierowcę wkładając za wycieraczkę krótki list.

Za pośrednictwem Waszego serwisuj apeluję na temat korzystania z miejsc dla niepełnosprawnych przez osoby/samochody do tego nieuprawnione. Jesteśmy „Stolicą Innowacji”, a niepełnosprawni udający się do lekarza nie mają możliwości zaparkowania, gdyż inny kierowca kompletnie pozbawiony i nieznający definicji słowa „empatia” zajął im miejsce. Najwyższy czas coś z tym zrobić!

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z poważaniem

Tomasz

Jeżeli coś Was wkurza, coś Was irytuje, napiszcie do nas. Czekamy na Wasze listy pod adresem: redakcja@rzeszow-news.pl lub kontakt@rzeszow-news.pl

Reklama