Zdjęcie: KMP Rzeszów
Reklama

Do szpitala została przewieziona 14-letnia dziewczynka, którą w środę po południu przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie potrąciła kierująca volvo. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Do wypadku doszło ok. godz. 13:30. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letnia kierująca volvo jechała lewym pasem drogi w kierunku Świlczy.

– Na oznakowanym przejściu dla pieszych mieszkanka Rzeszowa potrąciła 14-latkę, która przechodziła przez jezdnię z prawej strony na lewą – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Jak twierdzi policja, kierująca volvo omijała samochód, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych. To nagminne wykroczenie na rzeszowskich drogach, gdy kierowcy nie zatrzymują, widząc, że inni chcą przepuścić pieszych.

Potrącona 14-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierująca volvo była trzeźwa. Policjanci zatrzymali 43-latce prawo jazdy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. “mieszkaniec” – a kiedy ktoś napisze jakieś zdanie z błędem ortograficznym to powinni obcinać rękę aby więcej nie pisał. Takie komentarze są po prostu żałosne… . Każdy jest tylko człowiekiem i popełnia błędy, każdy ! jeżeli nie masz prawa jazdy to nie wiesz o czym piszesz. Jak powiedział Napoléon Bonaparte “Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi” a mylić się jest rzeczą ludzką.

    Taka dygresja, nie broniąc nikogo popatrz na nasze “cudowne” przepisy, pieszy wbiegając na przejście dla pieszych popełnia wykroczenie i w razie jego potrącenia kierowca samochodu może się wybronić, w chwili kiedy rowerzysta z pełną prędkością wjeżdża na przejście, oczywiście takie gdzie może przejechać legalnie przez jezdnie nie popełnia wykroczenia.

Comments are closed.