Fot. Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu jedno z uszkodzonych aut na ulicy Nizinnej
Reklama

Nie tylko mieszkanie na ulicy Cegielnianej w Rzeszowie zostało ostrzelane. Szyby zostały wybite także w kilkunastu samochodach na terenie miasta – dowiedział się Rzeszów News.

W środę informowaliśmy o tym, że nieznani sprawcy 18 lutego ostrzelali mieszkanie na ulicy Cegielnianej niedaleko Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak się okazuje, to nie jedyny taki incydent w ostatnich dniach w Rzeszowie. 

W środę wieczorem otrzymaliśmy informacje, że w nocy z 19 na 20 lutego na ulicy Nizinnej zostały z kolei wybite szyby w samochodach. Wśród poszkodowanych jest jedna naszych Czytelniczek, od której dostaliśmy zdjęcia. Kobieta powiadomiła policję. 

Nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, potwierdza, że na ulicy Nizinnej w samochodach wybito szyby. – W pięciu autach – precyzuje Szeląg. – Samochody ostrzelano z broni śrutowej, ale nie tylko na ulicy Nizinnej. Wiemy o kilkunastu uszkodzonych autach także na ulicach Bałtyckiej, Lwowskiej, Hetmańskiej i Szopena – mówi nam Adam Szeląg. 

Oprócz aut, tej samej nocy został również ostrzelany jeden z domów na osiedlu Zalesie. Jeszcze w środę późnym popołudniem policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Rzeszowa, których podejrzewają o strzelanie do samochodów. To mężczyźni w wieku 18 i 21 lat. Na sumieniu mogą mieć też podobne wybryki sprzed tygodnia, gdy ostrzelano dwa inne auta i wiatę przystankową na ulicy Załęskiej.

Zatrzymani mężczyźni mają na razie status podejrzewanych, co oznacza, że na razie nie usłyszeli zarzutów. – Z ich udziałem trwają czynności – potwierdza Adam Szeląg. Policjanci zbierają materiał dowodowy. Mają 48 godzin na podjęcie decyzji, czy młodym mężczyznom będą przedstawione zarzuty. Nieoficjalnie wiemy, że decyzja zapadnie w piątek. 

Na razie nie wiadomo, czy zatrzymana dwójka ma związek z poniedziałkowym ostrzelaniem mieszkania na ulicy Cegielnianej. Policjanci twierdzą, że sprawcy urządzili sobie z wtorku na środę nocną jazdę po Rzeszowie i z broni śrutowej strzelali do zaparkowanych samochodów.  

Do tematu wrócimy.

Fot. Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu jedno z uszkodzonych aut na ulicy Nizinnej

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

22 KOMENTARZE

 1. Pomażyć… Dobra rzecz… Niestety własnymi rekami ich ubierzemy, nakarmimy, zaplacimy abonament rtv w wiezieniu… Po czym wyjdą na wolność i zrobią to samo moze nawet robiąc niewinnej osobie krzywdę…

 2. W taki sposób rządzą komuniści, więc czego się spodziewać jak czerwono w ratuszu. Szczucie jednych na drugich, metoda bolszewicka, sprawdza się doskonale.

 3. No racja Panie Wiktorze – bronią jest wszystko jak ktoś jest odpowiednio przeszkolony nie ma znaczenia czy to widelec czy ołówek szkolny czy nawet grzebień a wysrarczy i goła ręka –
  No ale to niestety nie były przeszkolone Ninja tylko dwa wyrostki z kapuścianymi łbami : O !

 4. To swoją drogą – Ok.
  ale ja bym sugerował starą dobrą metodę sprawdzoną w średniowieczu tj.
  Dyby pod ratuszen i tak na dwie doby obaj Delikwenci sru na widok publiczny a potem nie Cela + i wikt i opierunek
  a kamieniołom celem produkcji klińca pod budowy Ringów w Rzeszowie czy rozbudowie ul.warszawskiej i oczywiście odpracowania wszystkich szkód , + odrobienie kosztów jakie poniosła Policja- i Sąd oraz odpracowanie na swoje utrzymanie i koszty pobytu w Ośrodku – Załęże.
  – O
  I to by była sprawiedliwość i odpowiednia kara za durnoty i przestroga dla kolejnych matołów z sieczką we łbie.

 5. puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej puzniej

 6. “Jutro największym wrogiem mieszkańca baranówki będzie przybysz ze staromieścia” – w tym przypadku akurat trudno się zgodzić 😉
  Wrogie nastawienie między różnymi częściami miasta, wynika jedynie z faktu obecności kibiców odmiennych drużyn piłkarskich lub gangów skupionych w okół tych drużyn. Zjawisko to istnieje od dziesiątek lat, nie tylko w Polsce.
  Szowinizm imo też nie jest typową polską cechą.

 7. Do pierdla z nimi zanim kogoś okaleczą bądź życia pozbawią durne bachory. Nic z nich dobrego nie wyrośnie na wychowanie juz za późno. A potem wypuszczą i znowu za pare lat bedziemy swiadkami smutnej powtórki z Gdańska. Kary powinny byc tak dotkliwe zeby nawet po narkotykach im takie głupoty do głowy nie przychodziły. Co to za teksty ze to nie broń. Ten kto powyzej napisal taką pierdołe to niech do mnie przyjdzie to mu pokaze ze nawet widelcem mozna zabic a to przecież tez nie bron…

 8. Brawo dla Policji. Tak trzymać. Mimo ze władza sądownicza ich wypusci nie traćcie drodzy Policjanci ochoty na ściganie tego typu przestępców. Bo to szmaty są a nie ludzie. Dziękujemy.

 9. hmm jeszcze rok temu lokalni patrioci bali się najazdu arabów gdy ci nie przyjechali mordować i gwałcić, agresja przesunęła się w stronę ukraińców, którzy mieli naszym mieszkańcom zabierać pracę. Cóż… chętnych do pracy nadal brakuje, nawet ukraińców.
  Teraz przyczyną wszelkiego zła są mieszkańcy powiatu. Jutro największym wrogiem mieszkańca baranówki będzie przybysz ze staromieścia. Za rok, pojawią się barykady po dwóch stronach jednej ulicy.
  Piękna polska solidarność…

 10. Powiedz mi jedną rzecz na jakiej podstawie stwierdzasz, że te osoby które to zrobiły pochodzą z “powiatów ościennych, wiocha i wioseczek”? Teraz dzieci na wioskach są bardziej wychowane niż te z miast. Sam pochodzę z małej wioski i mieszkam od 5 lat w Rzeszowie. To że kiedyś X-lat temu dzieci na wioskach były gorsze, “ciemne” itp to nie znaczy, że taka łatkę można przybijać teraz takim osobom. Więc zastanów się co piszesz na następny raz. Albo popatrz w swoje korzenie może Twoja rodzina pochodzi z wioski i wtedy oceń i ich też.

 11. Po pierwsze wiatrówka to nie “broń”.

  Zgodnie z art. 8 W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17 J.

 12. Jeśli winni nie będą dziećmi (a 18 lat to niby już pełnoletniość), powinni mieć kakę w papierach i nigdy nie dostać pozwolenia na broń oraz powinni trafić na odpowiednią “czarną listę”.

Comments are closed.