Zdjęcie: Next Film

W kinach Helios, przy al. Powstańców Warszawy i Galerii Rzeszów, w środę (11 maja) odbędą się seanse z cyklu Kino Kobiet. O godz. 18:00 zostanie wyświetlony współczesny komediodramat „F_cking Bornholm”.

Główną bohaterką jest Maja, której małżeństwo przechodzi kryzys. Jej pozornie perfekcyjny mąż skupia się głównie na sobie i za nic ma potrzeby żony. Po drugiej stronie mamy rozwodnika Dawida oraz młodziutką Ninę, którzy niedawno poznali się na Tinderze, a wspólny wyjazd zweryfikuje ich niedopasowanie związane z różnicą wieku.

Są też dzieci, które najbardziej odczuwają błędy rodziców. W trakcie wyjazdu dochodzi między nimi do pewnego incydentu, który wywoła falę kryzysu w relacjach dorosłych. „F_cking Bornholm” to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie.

W głównych rolach zobaczymy: Agnieszkę Grochowską, Jaśminę Polak, Macieja Stuhra oraz Grzegorza Damięckiego. Na ekranie partnerować będzie im Magnus Krepper – nagradzany szwedzki aktor, m.in. laureat nagrody Srebrny Niedźwiedź.

Tym razem motywem przewodnim cyklu Kino Kobiet jest wiosna. Dlatego organizatorzy proponują, żeby panie na tę okazję założyły zielone sukienki. 

Seans rozpocznie się w środę, 11 maja, o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej będzie słodki lub słony poczęstunek i atrakcje przygotowane przez partnerów cyklu oraz konkursy z nagrodami. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama