Zdjęcie: materiały prasowe

Absurdalna czeska komedia „Sytuacja awaryjna” – to kolejny film w rzeszowskim „Heliosie” (al. Powstańców Warszawy 14) w ramach „Kina Konesera”. 

„Sytuację awaryjną” będziecie mogli zobaczyć w „Heliosie” w poniedziałek (14 sierpnia), o godz. 18:00. Bilety do kupienia na helios.pl.

„Sytuacja awaryjna”, nowy film Jiřiego Havelki – po świetnie przyjętych „Właścicielach”, to kolejna zjadliwa satyra na czeskie przywary narodowe. U progu letniego weekendu grupka Czechów jedzie niewielkim, lokalnym pociągiem. Gdy wskutek awarii maszynista wysiada, niezabezpieczony pociąg rusza i zmierza w przeciwnym kierunku.

Do grupy zamkniętych w wagonie ludzi dociera, że są zdani wyłącznie na siebie. Wśród nich znajdują się członkowie zespołu muzycznego, małżeństwo w średnim wieku, także mały chłopiec. Wszyscy mają wspólny cel – jak najszybciej zatrzymać skład i się z niego wydostać. W tym samym czasie lokalne władze planują akcję ratunkową.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Niewielka przestrzeń sprzyja konfrontacji różnych typów osobowości i reprezentowanych przez nich poglądów. Czy bohaterowie w imię wyższego celu będą w stanie się ze sobą dogadać? Pociąg jadący z pasażerami, ale za to bez maszynisty? Brzmi absurdalnie, ale ta historia wydarzyła się naprawdę na jednej z linii kolejowych w Czechach w 2019 roku.

Opierając się na prawdziwej historii, reżyser „Właścicieli” przedstawia pełną absurdu komedię charakterów.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama