Fot. Materiały prasowe. Colin Farrell w scenie z filmu "Niepokonani"
Reklama

„Niepokonani” w reżyserii  Petera Weira to kolejny film dla miłośników kina plenerowego. Pokaz w najbliższy piątek (13 lipca) w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

W ramach plenerowego kina „Polskie drogi do niepodległości” tym razem organizatorzy postawili na dramat wojenny z 2010 r., którego charakteryzacja została wyróżniona nominacją do Oscara.

„Niepokonani” w reż. Petera Weira to historia grupy śmiałków, którzy w czasie II wojny światowej uciekają z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel – chcą odzyskać utraconą wolność. Film ukazuje nie tyko najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ale także pokazuje, jak przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo.

Pokaz filmu, jak zwykle, rozpocznie się o godz. 21:00 w ogrodach bernardyńskich. Poprzedzi go krótka prelekcja, wprowadzająca w problematykę i kontekst historyczny filmu. Wstęp jest bezpłatny.

Wakacyjne kino plenerowe to 10 spotkań, które odbywają się co tydzień w piątek po zmroku ogrodach bernardyńskich. W ramach projektu, którego realizatorem jest wojewoda podkarpacki, można było zobaczyć już dwa filmy: „Pana Tadeusza” w reż. Andrzeja Wajdy w tamtym tygodniu oraz „Rok 1863″ w reż. Edwarda Puchalskiego podczas inauguracji projektu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama