Kadr z filmu

Film „Pan Tadeusz w reżyserii Andrzeja Wajdy w piątek (6 lipca) będzie można zobaczyć „pod chmurką” w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie. 

Na miłośników dobrego kina w najbliższy piątek znów czeka kolejny film z cyklu plenerowe kino „Polskie drogi niepodległościowe”. Tym razem postawiono na klasykę gatunku – „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy, który stworzył najsłynniejszą adaptację narodowej epopei Adama Mickiewicza.

Film Wajdy w ciągu roku zgromadził ponad 6-milionową widownię, co zaowocowało przyznaniem mu nagrody Brylantowego Biletu dla filmu, który przyciągnął do kin najwięcej widzów. Koszt realizacji „Pana Tadeusza” wyniósł 3,2 mln dolarów. 

Bezpłatny pokaz filmowy odbędzie się w ogrodach bernardyńskich o godz. 21:00. Poprzedzi go krótka prelekcja wprowadzająca w problematykę i kontekst historyczny filmu. Po pokazie przewidziana jest dyskusja. W przypadku deszczu seans zostanie przeniesiony na parking pod ogrodami.

Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań, które odbywają się w piątek po zmroku w ogrodach bernardyńskich. Projekt, który realizuje wojewoda podkarpacki, swoją inaugurację miał 29 czerwca. Wówczas można było zobaczyć melodramat „Rok 1863″ z 1922 r. w reżyserii Edwarda Puchalskiego.

(aw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama