Zdjęcie: materiały kina Zorza

Dobra wiadomość dla kinomaniaków. Od piątku (12 lutego) będzie czynne rzeszowskie kino „Zorza”.

Od 12 lutego na dwa tygodnie (do 26 lutego) rząd zmniejsza ograniczenia w kulturze w związku z pandemią koronawirusa. Od piątku będą mogły być czynne kina, teatry, opery i filharmonie. Warunek? Na salach może być dostępnych 50 proc. miejsc siedzących. Kina w całym kraju są zamknięte od 7 listopada 2020 roku. 

Już wiadomo, że swoich kin nie otworzy Helios. Przedstawiciele sieci twierdzą, że otwieranie kin na dwa tygodnie jest absurdem – trzeba przygotować repertuar, wznowić rozmowy z dystrybutorami filmowymi, a następnie wypromować wprowadzane na ekrany tytuły. – A na to potrzeba minimum około czterech tygodni – uzasadnia sieć Helios.

Decyzji nie podjęła jeszcze sieć Multikino, które w Rzeszowie także ma kino – w Millenium Hall. Za to od piątku otworzy się „Zorza” z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przy wejściu do kina oraz na sale będą płyny dezynfekcyjne. – W kinie obowiązuje noszenie maseczek oraz zakaz konsumpcji – informuje Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiej „Zorzy”. 

„Zorza” na Walentynki (14 lutego) wyświetli superkomedię „Palm Springs” (godz. 18:50) oraz – przedpremierowo – film „Na rauszu” (godz. 20:40). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poza tym w repertuarze, który będzie obowiązywał do 18 lutego, „Zorza” zaproponuje: „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Helmut Newton. Piękno i bestia”, „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” oraz „Trolle 2”. 

https://www.youtube.com/watch?v=4bGU-haC4gg

https://www.youtube.com/watch?v=dG75M5CpIyQ&feature=emb_title

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama