Zdjęcie: Materiały kina Zorza
Reklama

Dobra wiadomość dla kinomaniaków. Od piątku (12 lutego) będzie czynne rzeszowskie kino “Zorza”.

Od 12 lutego na dwa tygodnie (do 26 lutego) rząd zmniejsza ograniczenia w kulturze w związku z pandemią koronawirusa. Od piątku będą mogły być czynne kina, teatry, opery i filharmonie. Warunek? Na salach może być dostępnych 50 proc. miejsc siedzących. Kina w całym kraju są zamknięte od 7 listopada 2020 roku. 

Już wiadomo, że swoich kin nie otworzy Helios. Przedstawiciele sieci twierdzą, że otwieranie kin na dwa tygodnie jest absurdem – trzeba przygotować repertuar, wznowić rozmowy z dystrybutorami filmowymi, a następnie wypromować wprowadzane na ekrany tytuły. – A na to potrzeba minimum około czterech tygodni – uzasadnia sieć Helios.

Decyzji nie podjęła jeszcze sieć Multikino, które w Rzeszowie także ma kino – w Millenium Hall. Za to od piątku otworzy się “Zorza” z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przy wejściu do kina oraz na sale będą płyny dezynfekcyjne. – W kinie obowiązuje noszenie maseczek oraz zakaz konsumpcji – informuje Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiej “Zorzy”. 

“Zorza” na Walentynki (14 lutego) wyświetli superkomedię “Palm Springs” (godz. 18:50) oraz – przedpremierowo – film “Na rauszu” (godz. 20:40). 

Poza tym w repertuarze, który będzie obowiązywał do 18 lutego, “Zorza” zaproponuje: “Zabij to i wyjedź z tego miasta”, “Helmut Newton. Piękno i bestia”, “Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” oraz “Trolle 2”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: