Fot.. Gutek Film / Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu "Ludzki głos"

Od 21 maja rzeszowskie kino Zorza zaprasza na filmową ucztę. W repertuarze oscarowe filmy, m.in. „Ojciec”, „Nomadland”, „Na rauszu”, „Minari” oraz najnowszy film Pedro Almodóvara „Ludzki głos”.

– Na tę chwilę czekaliśmy z utęsknieniem. Od 21 maja otwieramy sale kinowe. W repertuarze zaplanowaliśmy mnóstwo ciekawych propozycji. To nasz ukłon w stronę widzów, którym zawdzięczamy przetrwanie – podkreśla Katarzyna Kazanecka z Zorzy. 

W czasie pandemii, gdy kina zamknięto, widzowie Zorzy wspierali ją kupując vouchery oraz bezterminowe e-bilety, które wciąż dostępne są na stronie wspieramy-kina.pl. Pod koniec ub. r. Marcin Majewski z One Life Studio w Rzeszowie zorganizował hip-hopowy koncert online. Dochód przeznaczono na bilety do Zorzy dla dzieci z rzeszowskich Domów Dziecka.

Wiele voucherów kupionych przez widzów również zostało przeznaczonych na seanse dla dzieci. Część biletów otrzymały rodziny podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. – Oczywiście zaraz po otwarciu będziemy nadal zapraszać dzieci na seanse filmowe – zapowiada Katarzyna Kazanecka. 

Kino Zorza zorganizowało również zbiórkę na portalu Polak Potrafi. Udało się zebrać ponad 7 tys. zł. – Dlatego to właśnie widzom zawdzięczamy to, że nie poddaliśmy się w tej trudnej sytuacji. I to z myślą o nich przygotowany został repertuar – podkreślają przedstawiciele rzeszowskiego kina. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od 21 maja „Zorza” zagra m.in. „Nomadland”, film który zdobył w tym roku trzy Oscary w głównych kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser i aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand). Zorza pokaże też film „Ojciec”. Główną rolę w filmie zagrał Anthony Hopkins, który również zdobył Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.

Przedpremierowo Zorza zagra „Minari” (Oscar dla najlepszej aktorki drugoplanowej Yuh-Jung Youn), zaś w sobotę i niedzielę (22 i 23 maja) przedpremierowe pokazy filmu „Na rauszu” (Oscar za najlepszy film międzynarodowy). Dla wielbicieli kina Pedro Almodóvara od 21 maja jego najnowszy film „Ludzki głos”. W roli głównej zobaczymy Tildę Swinton.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama