Prawie 60 studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji otrzyma w najbliższą środę (21 maja) powołania do pracy w uczelnianej Klinice Prawa. Dzięki temu rzeszowska Klinika wydłuży godziny udzielania bezpłatnych porad prawnych.

Nowi studenci, którzy będą pracować w Klinice Prawa, na początku roku przeszli specjalny kurs przygotowawczy.

– Łącznie w naszej Klinice Prawa pracować będzie teraz prawie 80 studentów – cieszy się prof. Czesław Kłak, opiekun Kliniki, dyrektor Kolegium Prawa WSPiA. – Dzięki nowo przyjętym studentom mogliśmy wydłużyć godziny pracy Kliniki. Teraz mieszkańcy regionu mogą korzystać z porad studentów pięć dni w tygodniu po cztery godziny dziennie. Uruchomiliśmy także nową sekcję, która zajmuje się poradami w zakresie prawa pracy – tłumaczy prof. Kłak.

Dodaje, że z pomocy Kliniki codziennie korzysta kilka osób, które szukają pomocy w rozwiązaniu różnych problemów prawnych. Sprawy, z jakimi zgłaszają się mieszkańcy regionu, dotyczą zarówno prawa cywilnego, jak i administracyjnego.

Jak tłumaczą studenci WSPiA, praca w Klinice Prawa to też doskonała forma praktyki oraz pomocy potrzebującym ludziom. – Większość z nas po ukończeniu studiów chce zdawać na aplikację, a później pracować jako prawnik. Klinika Prawa jest więc najlepszym miejscem do poznania i nauki pracy w tym zawodzie. W Klinice pod okiem naszych opiekunów zajmujemy się prawdziwymi problemami prawnymi. Szukamy sposobów ich rozwiązania. Im więcej takich spraw rozpatrzymy, tym później będzie nam łatwiej w czasie prawdziwej pracy – mówią studenci, powołani do pracy w Klinice Prawa.

Przed powołaniem studentów do Kliniki musieli oni przejść specjalny kurs przygotowawczy. Mogli poznać m.in. etyczne problemy prawoznawstwa, klauzule generalne w prawie cywilnym, zasady i metodologie udzielania pomocy prawnej i funkcjonowania Kliniki Prawa. Szkolenie obejmowało również warsztaty z zakresu sporządzania pism procesowych, analizy stanów faktycznych oraz praktycznych aspektów stosowania prawa.

Uroczystość wręczenia powołań do pracy w Klinice Prawa WSPiA odbędzie się 21 maja o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Klinika Prawa działa od kilku miesięcy.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama