Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów, Częstochowa i Radom – te trzy polskie miasta wybrano na rozgrywki w ramach Klubowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Wśród najlepszych drużyn z całego globu znalazła się także Asseco Resovia.

Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn rozpoczną się pod koniec listopada br. Najlepsze drużyny zaprezentują się w Częstochowie, Radomiu i właśnie Rzeszowie. Mecze grupowe w stolicy Podkarpacia będą rozgrywane na Podpromiu.

To jednak nie będzie jedyny rzeszowski akcent rzeszowski podczas mistrzostw, ponieważ w turnieju obok takich drużyn jak: Zenit Kazań (aktualny mistrz), Sade Cruzeiro (mistrz Brazylii), Sarmajeh Bank Teheran (mistrz Iranu), Cucine Lube Civitanova (wicemistrz Włoch), Trentino Volley (czwarty zespół ligi), Fakieł Nowy Urengoj (czwarta drużyna ligi rosyjskiej), zobaczymy dwa polskie zespoły – aktualnego mistrza Polski PGE Skrę Bełchatów i Asseco Resovię Rzeszów. 

– Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn to bardzo duże wydarzenie dla naszego miasta, nie tylko sportowe, ale także promocyjne, ponieważ o Rzeszowie będzie się mówiło w kilkudziesięciu krajach na całym świecie – cieszył się w piątek w ratuszu Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

– Dla nas to zaszczyt, że będziemy mogli zagrać z najlepszymi drużynami na świecie. Mamy nadzieję, że zbudowaliśmy tak dobrą drużynę, że nie będzie to tylko występ, ale gra o „coś”. Mocno w to wierzymy – zapowiada Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii.

Na dziś wiemy, że w Rzeszowie będą grać te drużyny, które w trakcie losowania (30 września) trafią do grupy B. Pewniakiem tej grupy jest Asseco Resovia. Mecze w fazie grupowej w stolicy Podkarpacia będą rozgrywane przez trzy dni – 26, 28 i 29 listopada.
W każdym dniu rozgrywek odbędą się dwa mecze, które rozpoczną się odpowiednio o 17:30 i 20:30.

Na finał, oby z naszymi siatkarzami, pojedziemy do Częstochowy. To właśnie tam 1 grudnia odbędą się mecze półfinałowe, a 2 grudnia – mecz o 3. miejsce i finał. Miłośnicy siatkówki karnety na siatkarskie mistrzostwa mogą już kupić w serwisie e-bilet.pl. Ceny w fazie grupowej, w zależności od miejsca, wahają się od 94 zł do 289 zł, a w fazie finałowej od 87 zł do 223 zł.

Dlaczego Rzeszów stał się jednym z polskich miast, w którym będą odbywać się Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn?

– Bo Rzeszów ma najfantastyczniejszą publiczność w siatkarskiej PlusLidze, ma fantastyczny klub siatkarski, a do tego jest fantastycznym miastem. Gratuluję możliwości mieszkania w tak fajnym mieście, gdzie jego władze ułatwiły podjęcie nam decyzji o tym, aby rozgrywki odbywały się właśnie w Rzeszowie – podkreśla prezes Professional Sports Events, który jest organizatorem mistrzostw.

Mecze będą transmitowane przez Polsat Sport.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. „To jednak nie będzie jedyny rzeszowski akcent rzeszowski podczas mistrzostw, ponieważ w turnieju obok takich drużyn jak: Zenit Kazań (aktualny mistrz)…… Fakieł Nowy Urengoj (czwarta drużyna ligi rosyjskiej), zobaczymy dwa polskie zespoły – aktualnego mistrza Polski PGE Skrę Bełchatów i Asseco Resovię Rzeszów.”

    To nie po polsku „to jednak nie będzie jedyny rzeszowski akcent rzeszowski podczas mistrzostw”
    Jedynym rzeszowskim akcentem na turnieju, utrzymując kontekst wpisu jest – Asseco Resovia. Klub Skra Bełchatów nie ma nic wspólnego z Rzeszowem.

Comments are closed.