Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News
Reklama

Na osiem mandatów w nowej kadencji Rady Miasta Rzeszowa liczy Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna). Krytycznie ocenia kampanię PiS, na jej koniec zaprezentowała swoje pomysły na poprawę jakości życia w mieście. 

W czwartek Koalicja Obywatelska przedstawiła swój ostatni z sześciu filarów zrównoważonego rozwoju Rzeszowa. Dotyczy on jakości życia. KO proponuje budowę pętli rowerowej wokół zalewu oraz doprowadzić ją do Boguchwały i parku na rzece Strug. 

– Rzeszowskie ścieżki rowerowe są dość długie, ale rekreacyjnie to przede wszystkim zalew i jego otoczenie. Warto ścieżki rozbudować. Po zachodniej stronie zalewu ścieżka urywa się przy ujęciu wodnym MPWiK w Zwięczycy. Warto ścieżkę przedłużyć do Boguchwały, gdzie planowany jest most na Wisłoku, budowany wspólnie z Lubenią, powiatem rzeszowskim i miastem Rzeszów – mówi Andrzej Dec, który jest liderem listy KO w okręgu nr 4. 

Dec, który jest zapalonym rowerzystą, zwraca uwagę na to, że po drugiej stronie Wisłoka ścieżka ma nieprzyjemny fragment. Aby ominąć wpadający do zalewu Strug, trzeba wyjechać na wąską i ruchliwą ulicę Kwiatkowskiego. Tam jazda rowerem nie należy do najprzyjemniejszych. – Warto pomyśleć o kładce na Strugu, która usprawniłaby jazdę po tej stronie Wisłoka, a następnie zamknąć pętlę wokół zalewu – aż do Boguchwały – proponuje Andrzej Dec. 

Plaże, strefy chilloutu…

KO uważa, ze należy także wydłużyć obszarów bulwarów – od Zwięczycy do ul. Ciepłowniczej, aby ta część stała się centralnym punktem odpoczynku dla mieszkańców.

– Dolina Wisłoka powinna być wolna od zabudowy i przeznaczona przede wszystkim pod tereny rekreacyjne z licznymi punktami gastronomicznymi. Ci, którzy by je prowadzili, dostawaliby preferencyjne warunki dzierżawy. Chcemy, by na terenach przyległych do Wisłoka powstawały plaże, strefy chilloutu i podesty do animacji – mówi Justyna Adamiec, która startuje w wyborach z listy KO z trzeciego miejsca w okręgu nr 3.

KO uważa, że jakość życia w mieście poprawią także miejskie domy kultury. Choć ich w Rzeszowie jest i tak sporo, to nie ma ich jednak na wszystkich osiedlach. KO twierdzi, że trzeba tę „dziurę” załatać, np. na Dąbrowskiego, Zawiszy, Piastów, czy Drabiniance.

– Działalność obecnych domów kultury należy też poszerzyć, np. na osiedlu Kotuli. W takich miejscach dobrze by się odnaleźli m.in. seniorzy – uważa Edyta Walczyk, „piątka” na liście KO w okręgu nr 1. 

Kandydaci KO zapowiadają, że jeśli dostaną się do Rady Miasta, to będą też zabiegać o stworzenie w Rzeszowie nowego basenu i aquaparku. Basen miałby powstać na granicach ulic Granicznej i Zielonej.

– Byłby podzielony na dwie strefy: rodzinną i do pływania. Aquapark z kolei powstałby prawdopodobnie na Staromieściu – mówi Dorota Borcz, która startuje z piątego miejsca KO w okręgu nr 2.  

Koalicja uważa, że aquapark powinien powstać w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego, tak by to była wspólna inwestycja miasta i prywatnej firmy. 

KO: Kampania PiS była agresywna

Liderzy KO mówią, że czas kończącej się kampanii wyborczej był przez nich dobrze wykorzystany. – Nasza kampania była pracowita i merytoryczna – mówi Jolanta Kaźmierczak, liderka listy KO w okręgu nr 1. – Nie zawiedziemy mieszkańców – obiecuje. Koalicja liczy na osiem mandatów w radzie miasta. 

Jeżeli wybory ponownie wygra proprezydencki Rozwój Rzeszowa, a będzie potrzebował koalicjanta, to KO jest naturalnym wyborem. Koalicji nie podoba się, jak kampanię prowadzi PiS. – Jest zbyt agresywna – uważa Kaźmierczak. 

– PiS cały czas kontestuje działalność ratusza. Od nas oczekuje się nowych pomysłów, nowej świeżości. Naszą kampanię chcieliśmy pokazać w innym świetle. Nie chcieliśmy być konkurencją dla jednego lub drugiego komitetu, tylko wychodziliśmy z własnymi pomysłami – dodaje Marcin Deręgowski, lider listy KO w okręgu nr 3.

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października. Pełną listę kandydatów KO do Rady Miasta Rzeszowa znajdziecie TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Priorytetem są połączenia rowerowe do Jasionki i Rogoźnicy. Ścieżka rowerowa na Lubelskiej kończy się przed przekreślonym znakiem RZESZÓW, a kontynuuje dopiero przed rondem w Jasionce. To trzeba jak najszybciej zmienić. Do sprawdzenia, czy można przebić się pomiędzy E371 a DK878 lub wytyczyć i oznaczyć alternatywną bezpieczną trasę rowerową dla dojeżdżających do zakładów w strefie przemysłowej.

 2. Hu…..j z tych obietnic najważniejsza jest obwodnica bo Rzeszów się korkuje jak Warszawa i wyczyścić Wisłok bo jeden wielki szłam za 10 lat nie damy rady wody pompować bo tyle mułu.

 3. laj laj laj laj laj laj
  laj laj laj laj laj laj
  laj laj laj laj laj laj
  laj laj laj laj
  kiełbasa browary i inne towary, narodzie kochany , ja tobie dam
  opiekę lekarską i rentę wysoką, tylko mnie wybierz na TRA LA LA LA :D:D:D:D:D

  Ja obiecuje wam, ja obiecuje wam, ja obiecuje wam TRA LA LA LA 😀

 4. Co to za kiełbasa wyborcza? Pętla rowerowa wokół zalewu?? Lepiej zabierzcie się za naprawę tych bubli co sołtys feręc pobudował – zdrowie i życie na nich można stracić, bo blachosmrodziarze nie respektują zakazu parkowania i blokowania przejazdu na drogach rowerowych. Strefy P+R na obrzeżach pobudujcie… Ograniczcie wjazd furmanek do centrum miasta… To są pomysły, a nie jakieś nie-wiadomo-co…

 5. Polskie przepisy wyborcze powinny zawierać zapis o finansowej i karnej odpowiedzialności za obietnice wyborcze.
  Obiecywałeś, wybrano cię, nie zrealizowałeś obietnic w czasie swej kadencji – na taki sam okres czasu idziesz siedzieć i licytują cały majątek twój i twojej rodziny 🙂
  Ps. W Polsce powinien być obowiązek wyborczy – to już zupełnie serio.

 6. No super !
  bardzo dobre tereny rekreacyjne beda w zamulobym zalewie od razu moczenie w mule lecznicze a potem rehabilitacja na plaży tylko piasek należy dowieść o z pustyni Błedowskiej .
  A najpierw to proponuje wybudować sciezki rowerowa tu w miescie a gdzie no właśnie : Tu
  Targowa – Szopena – Hetmańska – Dąbrowskiego – Staszica a nie gdzieś na peryferiach najpierw w mieście ; O !

 7. Tak tak i obniżycie podatki, będzie zielona wyspa, lekarze wrócą z Anglii, boisko przy każdej drodze, ogólnie, żeby żyło się lepiej! Już to przerabialiśmy, bez jaj, kto wam uwierzy, chyba tylko ludzie ze zniczami, ale ich jest tylko 1%

Comments are closed.