Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Spotkanie z poetką i spektakl oparty o biograficzne wątki reżyserki – tak zapowiada się kobiecy wieczór w Teatrze Przedmieście w Rzeszowie. Jeśli chcesz Dzień Kobiet świętować w wyjątkowy sposób – przyjdź. 

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Jeśli wciąż nie masz dobrego pomysłu, jak spędzić ten czas albo przytłacza cię ilość propozycji lub szukasz czegoś nietypowego – idź do teatru. Najlepiej Teatru Przedmieście, gdzie w sobotę (7 marca) będzie na ciebie czekał kobiecy wieczór z kulturą wysoką.

O godz. 19:00 będzie można zobaczyć spektakl „Obietnica” w reżyserii Anety Adamskiej . Następnie na publiczność będzie czekała rzeszowska poetka Krystyna Lenkowska.

„Obietnica” to poetycka, metafizyczna historia o matczynej miłości i walce o życie dziecka. Przełomowe wydarzenia sprzed lat urastają do momentów symbolicznych i najważniejszych. To opowieść, którą opowiada się całe życie, nie po to, by zrozumieć, ale po to, by w tej opowieści ożyć.

– Moja matka opowiada historię poczęcia i narodzenia, a potem chwilowej śmierci swojego dziecka przynajmniej raz w roku. Od ponad 30 lat zanurza mnie w mitycznej krainie swoich przeżyć i drżącego głosu, odsłaniając za każdym razem kolejną zasłonę tajemnicy, która się kiedyś wydarzyła – mówi o sztuce Aneta Adamska.

– Moja matka płacze za każdym razem, kiedy wyruszamy w opowieść o oczekiwaniu, chorobie, aniołach i przeznaczeniu… – dodaje.

Krystyna Lenkowska to poetka, anglistka, tłumaczka literatury anglosaskiej. Wydała 12 tomów poezji (10 w Polsce, jeden w Ukrainie i jeden we Francji), jedną powieść i dwa audiobooki. W 2018 roku w wydawnictwie Officyna ukazała się książka pt. „Jest pewien ukos światła” z jej przekładami Emily Dickinson.

Wiersze, fragmenty prozy, tłumaczenia, eseje, noty i wywiady Lenkowska opublikowała w wielu pismach i antologiach w Polsce, USA, Albanii, Bośni i Hercegowinie, Chinach, Czechach, Indiach, Izraelu, na Litwie, w Macedonii, Meksyku, Mongolii, Rumunii, na Słowacji, Tajwanie, Ukrainie.

Bilety w cenie 30 zł na kobiecy wieczór w Teatrze Przedmieście będzie można kupić w dniu spektaklu. Rezerwacji można dokonać pod numerem: 667 714 730.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama