Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy dla czwórki dzieci poszkodowanych w wyniku pożaru w Daliowej w powiecie krośnieńskim. Pożar strawił dorobek całego życia oraz pozbawił życia matkę dzieci.

Do zdarzenia doszło w sobotę (31 stycznia) po godz. 10:00. Jak wstępnie ustalili policjanci, 35-letnia kobieta zdołała wcześniej wyprowadzić z płonącego budynku czwórkę swoich dzieci.

– Sama zginęła w pożarze. Trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia – podała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Dzieci, które kobieta uratowała, to dwaj chłopcy w wieku 8 i 4 lat raz dwie dziewczynki w wieku 9 i 2 lat. Pożar gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Strażacy z Dukli w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do płonącego budynku. Jak się okazało, znaleźli martwą 35-letnią kobietę – matkę czwórki dzieci.

– Dzieci zostały przez matkę oddane pod opiekę sąsiadów, a następnie przewiezione do szpitala z poparzeniami i złamaniami – poinformował portal Krosno112.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z relacji świadków-sąsiadów, na których powołuje się Krosno112.pl, wynika, że „przyczyną pożaru był prawdopodobnie nieszczelny piec kuchenny”.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach prosi o pomoc finansową i rzeczową dla dzieci, które oprócz straty matki, straciły też dach nad głową. Szczególnie potrzebne są ubrania, środki czystości, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, zabawki. Od poniedziałku można dzwonić na numer 13 43 10 589.

Potrzebne rzeczy można wysyłać na adres: Urząd Gminy Jaśliska, Jaśliska 171, 38-485 Jaśliska

Możecie piszcie również do nas. Będziemy w kontakcie z osobami, które przekażą pomoc dzieciom.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama