Zdjęcie: KWP Rzeszów

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca volkswagena. Mężczyznę zatrzymała mieszkanka Tarnobrzega i uniemożliwiała mu dalszą jazdę.

W czwartek tuż przed godz. 19:00 dyżurny tarnobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Wyspiańskiego w Tarnobrzegu kobieta zatrzymała nietrzeźwego kierowcę volkswagena polo. Jadący za nią mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, jechał całą szerokością jezdni, o mało nie doprowadził do zderzenia.

Styl jazdy kierowcy volkswagena wzbudził u kobiety uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna może być pijany. Kobieta szybko i zdecydowanie zareagowała. Zatrzymała się przed VW tak, aby kierowcy uniemożliwić dalszą jazdę. Podeszła do samochodu, otworzyła drzwi i zabrała kluczyki ze stacyjki. Wezwała też policjantów.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy polo, którym okazał się 48-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Teraz 48-latek za kierowanie pojazdem po pijanemu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama