Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Do 25 lat więzienia grozi dwóm kobietom podejrzanym o wyłudzenia pożyczek. Zostały zatrzymane przez rzeszowskich policjantów. Sąd obie aresztował na trzy miesiące.

 

Zatrzymanie kobiet było efektem wielomiesięcznego śledztwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora ujawnili mechanizm działania mieszkanek Rzeszowa w wieku 57 i 49 lat. Posługiwały się przywłaszczonym dowodem osobistym i wyłudziły szereg pożyczek w różnych instytucjach finansowanych.

Cała sprawa zaczęła się, gdy policjantów powiadomił brat kobiety, która utraciła dowód. Mężczyzna był upoważniony do odbierania korespondencji w imieniu siostry, która przebywała za granicą. Otrzymał listy o zaległości z tytułu niespłaconej pożyczki oraz wezwanie do jej uregulowania.

Okazało się, że ktoś posługując się dowodem osobistym siostry mężczyzny wyłudzał od instytucji finansowych pożyczki. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów wszczął śledztwo.

Ustalono, że jedna z dwóch zatrzymanych mieszkanek Rzeszowa przywłaszczyła dowód osobisty. Obie założyły na ten dowód rachunek w banku. Posługując się cudzymi danymi, podrobionymi dokumentami, a nawet sfałszowanym wekslem, wyłudzały w rożnych instytucjach finansowych pożyczki.

Jak ustalili policjanci, wspólnie wyłudziły 10 pożyczek na łączną kwotę niemal 20 tys. złotych. Jedna z kobiet zawodowo zajmowała się pośrednictwem w zawieraniu umów pożyczkowych. Proceder przerwali funkcjonariusze, zatrzymując kobiety.

Prokurator przedstawił mieszkankom Rzeszowa zarzuty oszustwa, podrobienia dokumentów, posługiwania się cudzym dokumentem, oraz fałszowania papierów wartościowych. Grozi im za to kara do 25 lat pozbawienia wolności.

W czwartek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych kobiet areszt tymczasowy na 3 miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: