Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie w piątek (17 kwietnia) zapełni się kobietami. Zaproszenia na VI edycję konferencji „Kobieta Aktywna” rozeszły się w ciągu 10 dni.

[Not a valid template]

 

„Kobieta Aktywna” to inicjatywa podkarpackiej europosłanki Platformy Obywatelskiej Elżbiety Łukacijewskiej. Tegoroczna konferencja będzie na wesoło. W tym roku nie będzie Pierwszy Dam, jak to bywało w poprzednich edycjach. Piątkowa konferencja odbędzie się pod hasłem: „Kobiety są jakieś inne…”.

– Kobiety potrzebują takich spotkań. Być w jednym miejscu, pośmiać się, porozmawiać, być może też trochę ponarzekać. Odrobina radości, żywiołowości jest nam potrzebna – mówiła niedawno Elżbieta Łukacijewska.

Gośćmi wyjątkowo panowie

W VI edycji „Kobiety Aktywnej” udział zapowiedziały kobiety z całego Podkarpacia. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Wcześniej trzeba było odebrać zaproszenia, które rozeszły się w ciągu 10 dni. „Kobieta Aktywna” będzie tym razem połączona z „Salonem Kobiet”, który od trzech lat w Przemyślu organizował poseł PO Marek Rząsa.

Gośćmi tegorocznej edycji „Kobiety Aktywnej” wyjątkowo będą panowie: dwóch znanych aktorów – Jan Nowicki i Zbigniew Buczkowski – oraz Paweł Prządka, prezes PGE Obrót. – To właśnie oni opowiedzą o aktywności współczesnych kobiet widzianej oczami mężczyzn – mówi Karolina Chrząstek, dyrektor rzeszowskiego biura Elżbiety Łukacijewskiej.

Konferencję poprowadzi artystka kabaretowa i aktorka Katarzyna Piasecka, która dodatkowo uświetni ją swoim występem kabaretowym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Na pozór lekka i momentami dowcipna forma wydarzenia nie powinna przyćmiewać głównego założenia spotkania, jakim jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy i wyzwania, z jakimi spotykają się na co dzień kobiety i ich rodziny – podkreśla Karolina Chrząstek.

Koncert duetu Kuba&Sabina

Honorowego patronatu „Kobiecie Aktywnej” udzielił prezydent RP Bronisław Komorowski. Konferencję swoim występem uświetnią Studio Baletowe „Terpsychora” z Przemyśla, pod kierownictwem Galiny Kowal, absolwentki Lwowskiej Państwowej Szkoły Baletowej oraz Katarzyna Szkutnik, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie.

Gwiazdą wieczoru będzie zaś rzeszowsko-przemyski duet muzyczny Kuba&Sabina. Kuba Prachowski i Sabina Kurek są półfinalistami programu „Mam Talent”, w którym zaśpiewali piosenkę „What’s wrong”.

Konferencję zakończy drobny poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kraczkowej, Krzemienicy, Majdanu Królewskiego oraz Machowej.

„Kobieta Aktywna” rozpocznie się o godz. 18:00. Konferencji patronuje Rzeszów News.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama