Zdjęcie: Pixabay
Reklama

„W Polsce zapanował stan wyjątkowo nieludzki”. KOD nie godzi się na łamanie praw człowieka i wzywa do ratowania uchodźców. We wtorek protest w Rzeszowie.

5 października w Rzeszowie odbędzie się protest przeciwko łamaniu praw człowieka na granicy polsko-białoruskiej. Zbiórka o godz. 18:00 przed pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. 

– Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw człowieka. Wzywamy do ratowania dzieci, kobiet i mężczyzn od strachu, chłodu głodu i śmierci w lasach i na bagnach Rzeczpospolitej Polskiej – zakomunikował podkarpacki KOD, który organizuje protest.

Komitet Obrony Demokracji żąda m.in. wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc, a także przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka.

– Polska jako państwo, którego granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej, ma obowiązek ochrony swoich granic. Nikt nie domaga się ich otwarcia. Ale granic nie broni się, skazując ludzi na śmierć z wyziębienia. Na terenie naszego kraju zapanował stan wyjątkowo nieludzki – alarmuje KOD.

Zdjęcie: Facebook / KOD Podkarpackie

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: