Zdjęcie: materiały prasowe

Wystartowała rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”. W Rzeszowie odbędą się one w najbliższą sobotę (25 września).

„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online. Warsztaty odbędą się także w Rzeszowie przy ul. Kolejowej 1, w sobotę (25 września).

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak: tworzenie gier w Scratch, wyjątkowe przygody w Minecraft, profesjonalne tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor oraz programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

Dla uczestników przygotowano serwer na Discordzie – można zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać. – W ciągu 1,5-godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto, stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu – mówi Adrian Czechowski, trener Giganci Programowania.

Zajęcia mają przede wszystkim nauczyć programowania. Organizatorzy przygotowali zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznacie podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele innych. 

Podczas warsztatów odbędzie się również konkurs z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Organizatorzy poszerzyli akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki. „Matematyczni Giganci” to warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie przez egzaminatorów CKE.

– Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji. Zajęcia to gwarancja doskonale zdanego egzaminu z matematyki. Średni wynik naszych uczniów z testu 8-klasisty to aż 81 procent – podkreśla Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.

Warsztaty poprowadzą najlepsi programiści, mają inspirować dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji. Szkoła „Giganci Programowania” od 6 lat prowadzi kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile oraz Meksyku. Rejestracja na warsztaty w Rzeszowie trwa na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama