Zdjęcie: Pixabay

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie trzech mężczyzn. Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie znaleźli u nich ponad kilogram narkotyków.

Aresztowani mężczyźni to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 28 i 24 lat oraz 36-letni mieszkaniec Rzeszowa, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukraińcy wpadli w ręce kryminalnych na ulicy Krakowskiej, a 36-latek na ul. Jana Pawła II.

Ukraińcy zatrzymani 

Do domu 28-latka policjanci pojechali 9 czerwca. W garażu odkryli 9 worków z suszem roślinnym. W lodówce turystycznej znaleźli także słoik, w którym były cztery worki ze skrystalizowaną białą substancją oraz woreczek z kilkudziesięcioma różowymi tabletkami.

W pojemniku był jeszcze susz roślinny. 28-latek przyznał, że narkotyki należą do niego i jego współlokatora, 24-letniego znajomego. – Obaj to obywatele Ukrainy, mieszkający w Rzeszowie – opisuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W kuchennej szafce funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki i pieniądze – ponad 41 tys. złotych, 1600 euro i 5800 dolarów. W międzyczasie, na posesję przyjechał 24-latek, który także został zatrzymany. Obaj Ukraińcy trafili do policyjnego aresztu.  

Wstępne badania suszu (ponad 940 gramów) wykazały, że to marihuana. Znaleziona w garażu Ukraińców biała substancja (ponad 390 g) okazała się mefedronem, a różowymi tabletkami (34) ekstazy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Prokuratorskie zarzuty

Kryminalni ustalili, że w handel narkotykami zamieszany jest jeszcze wspomniany 36-latek z Rzeszowa, poszukiwany ENA za popełnione wcześniej przestępstwa narkotykowe. W jego domu policjanci znaleźli ponad 45 g kokainy i 23 g mefedronu. On też został zatrzymany.

Zebraniem dowodów przeciwko trzem mężczyznom zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął śledztwo. Trzem mężczyznom przedstawił zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. 12 czerwca Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanych na trzy miesiące. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama