Weekendowa akcja szczepień
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nie muszą umawiać się na szczepienie w przychodni. W najbliższy piątek (19 listopada) mogą zaszczepić się na uczelni.

Do wyboru mają dwudawkowy preparat Pfizera albo jednodawkowy Johnson&Johnson. Nie muszą się rejestrować, wszystkie formalności zostaną załatwione na miejscu. Studenci i pracownicy rzeszowskiej uczelni muszą mieć tylko legitymację studencką i dowód osobisty, a studenci obcokrajowcy paszport.

Punkt szczepień przeciwko COVID-19 będzie czynny w piątek 19 listopada, od godz. 10:00 do 16:00, w budynku H przy ulicy Sucharskiego.

To jest druga taka akcja zorganizowana na terenie uczelni we współpracy z Centrum Medycznym Medyk. – W ubiegłym tygodniu zaszczepiło się 98 osób. Wtedy przed budynkiem uczelni zaparkował szczepionkobus i chętni mogli przyjąć dawkę wybranego preparatu – wyjaśnia Ksenia Burghardt z biura prasowego WSIiZ.  

Ze szczepień skorzystali wtedy studenci mieszkający w Rzeszowie oraz ci, którzy dojeżdżają na zajęcia z całego województwa.

– Nie brakowało także studentów obcokrajowców, którzy z powodu nieznajomości języka polskiego, albo w obawie przed formalnościami związanymi z rejestracją, do tej pory nie zaszczepili się – tłumaczy Dmytro Shcherbak z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama