Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Na 175 skontrolowanych autobusów i 840 pasażerów, 20 osób nie miało maseczek – to efekt dwudniowej akcji policjantów w rzeszowskich autobusach. 

Na początku lipca, na prośbę Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, rzeszowscy policjanci sprawdzali, czy pasażerowie miejskich autobusów stosują się do wciąż obowiązujących zasad sanitarnych. Wtedy sprawdzono 123 autobusy, 13 osób nie miało maseczek, w 12 przypadkach interwencje policjantów zakończyły się pouczeniami. 

W środę i w czwartek policjanci ponownie weszli do autobusów (175) i skontrolowali niemal 840 pasażerów. – Ujawnili 20 osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. Wobec tych osób policjanci zastosowali pouczenia – przekazuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Za nieprzestrzeganie obostrzeń grozi 500-złotowy mandat. Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia. Mimo rozluźnienia zasad sanitarnych, maseczki nadal obowiązują np. w sklepach czy galeriach handlowych oraz komunikacji publicznej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama